FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lucian Bute - William Joppi

Virgil29.02.2008 16:23

Sambata de la ora 5:00 Lucian Bute isi va pune in joc centura IBF la categoria supermijlocie. Adversar ii va fi americanul de culoare William Joppi in varsta de 37 de ani, fost campion mondial la versiunea WBA intre 1996 si 2001. Joppi a boxat 44 de meciuri in cariera profesionista, obtinand 39 de victorii, 4 egaluri si 1 meci pierdut.

 

Lucian Bute, campion mondial en titre. a disputat la profesionism 21 de meciuri, castigandu-le pe toate. In varsta de 28 de ani, impliniti ieri, Bute porneste cu prima sansa.

 

Larouche, antrenorul lui Lucian, a spus joi, la conferinta de presa de la Montreal ca "Acest meci este mult mai important decit cel cu Berrio. Este ca si cind Lucian ar fi mers la Jocurile Olimpice si ar fi luat o medalie de aur. Acum nu se mai pune problema unei medalii de argint. Trebuie sa ia aurul in continuare. Trebuie sa cistige, trebuie sa faca performanta. Acestea sunt exigentele care vin o data cu titlul de campion mondial".

 

"Joopy este intr-o forma foarte buna, isi cunoaste adversarul si este hotarit sa termine printr-un KO", a spus Robert Crawford, antrenorul americanului.

 

Scrieti cateva cuvinte de incurajare pentru Bute si nu uitati sa votati castigatorul in poll-ul de mai sus.

 

Bafta Lucian! Hai Romania!

Bute_vs_Joppi.jpg

drlv8529.02.2008 16:53

bafta moldoveanu meu .. rupe`i capu negrului :>

steaua_gloria29.02.2008 17:03

Bute e cel mai bun.Un baiat de treaba care tace si face. Hai Bute!

stelistu_629.02.2008 17:09

Mult noroc Lucian! Sper sa nu ne dezamagesti...

c.ronaldo1701.03.2008 07:53

BUTE A CASTIGAT!

Felicitari Lucian!

MoWeed01.03.2008 08:06

Felicitari Bute

Virgil01.03.2008 08:52

Intr-adevar, Lucian Bute a castigat prin KO tehnic in repriza a 10-a si a pastrat centura de campion al lumii la categoria super mijlocie, versiunea IBF.

 

Felicitari Lucian! Iti dorim ca in urmatorii ani sa boxezi pentru reunirea celor patru centuri, WBA, WBC, WBO si IBF, si sa fii invingator!

Bute_invingator.jpg

stelistu_601.03.2008 09:15

Cine n-a vazut meciu`...