FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Radoi: "Clujul e Zero in Europa" (ProSport)!

fcsteaua.ro29.02.2008 01:39

RÃZBOI Mirel Rãdoi îi atacã dur pe clujeni. Cãpitanul Stelei spune cã ardelenii doar au profitat de forma slabã a rivalilor.

 

Mirel Rãdoi a simțit cã e momentul ca înaintea unui meci extrem de important cãpitanul sã vorbeascã.

 

Mirel, gata de luptã pentru jocul cu CFR?

 

Categoric! Dacã ar fi dupã mine, nici nu aș sta pe gânduri sã-mi ajut colegii pe teren.

 

Crezi cã lumea va veni la meci s-o vadã pe CFR, așa cum a spus Iuliu Mureșan?

 

În niciun caz. Dânsul este ironic, noi am mai jucat cu CFR și în trecut pe Ghencea, iar stadionul a fost la fel de plin, deși nu era pe primul loc. Lumea vine sã ne vadã pe noi, pentru cã Steaua e Steaua.

 

Cei de la CFR Cluj se gândesc deja la Liga Campionilor. Ce pãrere ai?

 

Mai este mult pânã acolo. CFR e zero în Europa. Nu a demonstrat nimic, fațã de Steaua, care a jucat deja în Liga Campionilor. În plus, în ultimii ani, noi am disputat și o semifinalã de Cupa UEFA. Așa cã…

 

Te mulțumești și cu locul 2?

 

În aceste condiții, de ce nu? ªi acest loc ne poate duce în Liga Campionilor. La ora actualã, distanța dintre noi este destul de mare. Asta nu înseamnã cã o sã cedãm lupta.

 

Totuși, nu este liderul campionatului?

 

Este doar o conjuncturã. Acum este lider, deoarece CFR-ul a profitat de forma slabã a echipelor din București. Asta nu înseamnã cã nu au la echipã și jucãtori valoroși.

 

Mutu a declarat cã steliștii vin triști la lot din cauza patronului.

 

Pãi eu nu am mai fost la lotul național de vreo șapte luni, așa cã nu știu ce a mai fost pe-acolo în ultima vreme.

 

Dupã turneul final, nu te gândești sã pleci de la Steaua?

 

Nu. Eu am semnat un contract în alb și pe viațã cu aceastã echipã, și dacã nu am plecat pânã acum, atunci de ce aș face-o de-acum încolo?

 

Ce pãrere ai despre declarațiile lui Dicã?

El a avut o reacție normalã. ªi-a spus pãrerea și nu e de condamnat.

 

Dar ce spui despre reacția lui Gigi Becali dupã înfrângerea de la Iași?

 

Ne-am învãțat cu declarațiile lui Gigi, însã e normal sã fie supãrat dupã o înfrângere și sã dea vina pe cineva.

 

yo_marius29.02.2008 05:26

ma bucur ca in sfarsit cineva spune lucrurilor pe nume. sa fim seriosi, Radoi are mare dreptate. astia sunt zero barat in Europa, iar in campionat au avut marele noroc (fapt care se intampla o data in viata) ca toate cele 3 echipe bucurestene sa mearga la maxim 50% din capacitate.

MoWeed29.02.2008 05:56

Sa speram ca va vorbi si duminica pe teren....

strezahuzum29.02.2008 07:24

Radoi s-a tampit de-a binelea. Sau l-au tampit vizitele dese si pe perioade lungi la Bologna. La varsta lui inca n-a priceput ca un jucator trebuie sa vorbeasca mai intai pe teren, si eventual dupa aia prin declaratii bombastice ?

greenyes29.02.2008 07:41
ma bucur ca in sfarsit cineva spune lucrurilor pe nume. sa fim seriosi, Radoi are mare dreptate. astia sunt zero barat in Europa, iar in campionat au avut marele noroc (fapt care se intampla o data in viata) ca toate cele 3 echipe bucurestene sa mearga la maxim 50% din capacitate.

 

Pentru ca vorbim de Liga I nu de Primera sau Seria A, eu cred ca mai degraba in urma cu cativa ani valoarea adversarilor nostri din Bucuresti era la fel dar cei din afara Bucurestiului erau mai slabi. Inainte, nu mergea echipa bine, poc....o aranjare, o las o mai moale....si deoadata incepea trezirea la viata....dupa care venea cate o echipa din Polonia si le deadea 4 5 de nu le vedeau, mai venea Mendoza si le rupea plasa...si tot asa......mai un arbitru.....vai ce ghinion am avut.....

 

Acum cand e mai corect.......se duc la vale....aici se vede cat de profesionisti sunt coposeii, asta cu butelia....pe astia daca i pui intr un mediu sanatos vai de echipele lor.....sa nu uitam de .....asta care cica investeste, pardon ,imprumuta clubul nostru. Si uite asa isi vede alt comunist convins Liga lui cea mai tare...unde toti isi "destepti", cu bani......greata....

JDERUL29.02.2008 07:50

O replica ce ar trebui sa-i puna pe ganduri pe ,,cheferisti"care,daca ar avea bunul simt pe care se lauda ca-l au,ar trebui sa-i puna pe ganduri si sa gandeasca realist.Valoarea lor in Europa le-a fost aratata de Anortosis.Mirel are dreptate,in Europa se vede valoarea echipei,acolo unde alde Serea,Balasz et co.nu-i mai pot ajuta cu nimic,iar ,,nasul"si colaborationistul lupescu nici atat!

Alexutzu 4 Fc. STEAUA29.02.2008 08:44

CFR Cluj...este egala cu Zero barat ... si ft multa dreptate are Mirel... Ii inghesuim pe CFR duminica ...2-0...Forza Steaua!

DelPiero1029.02.2008 09:47

Radoi a fost acuzat pentru aceasta declaratie,dar el nu a facut decat sa raspunda arogantei incredibile a b.o.z.g.o.r.i.l.o.r.!Mai ales a acestui cap de WC-Iuliu Muresan!De obicei nu-s de acord cu astfel de declaratii,dar Radoi are aici 100% dreptate:CFR este egal cu MULTIMEA VIDA nu numai in Europa,ci si in Romania!

Astristul29.02.2008 10:08

Bravo Mirele. In sfarsit le-a raspuns cineva asa cum trebuie (Gigi nu stie sa raspunda) panaramelor de la Cluj. Zic ca ei sunt mai civilizati mai nu stiu cum, dar de fapt sunt la fel ca cei din Bucuresti. Cand a pornit razboiul polemicilor, ei trebuiau sa nu raspunda si sa-i ignore, dar au intrat si ei in balacareala asta!

Sper sa-i batem duminica si sa le aratam ce reprezinta Steaua.

 

PS: Noi mergem duminica la meci sa incurajam Steaua, echipa noastra, nu mergem sa vedem CFR-ul! Asta asa ca sa nu mai aveti impresii de "mare echipa" cand jucati in Ghencea!:dry:

 

forzateaua

steaua_gloria29.02.2008 11:48

Fara rautate, da clujul chiar e 0 in europa.

CaTaLiNsm StElIsTu29.02.2008 12:23

A luat-o lumea razna....paranoia asta e in plina expansiune...JJ se vede imparat....Cluju crede ca deja lumea merge la stadion sa-i vada pe ei :laugh: ...Acuma eu nu am nimic cu Clujul,dar dupa cum vad eu ca stau lucrurile Clujul e un fel de Timisoara "Iancului"...numai ca a prins "eventul"in clipa in care echipele din Capitala au lasat "garda" jos....insa in anii ce urmeaza o sa-i vedem pe la mijlocul clasamentului.

Oricum Clujul cu participarea sa in CL o sa doboare toate recordurile,negative binenteles..........

Dinamo sa chinuit cum sa chinuit,insa mi-e groaza cand ma gandesc la Clujeni....O sa cada ei de pe un "cal frumos"...dar o sa cada direct in prapastie.

SzabiStelistu29.02.2008 13:05

Bravo Mirel!!!!Clujeni nu stiu ce o sa faca in CL daca in preliminarile UEFA au fost eliminati de o echipa slaba!!O sa batem pe clujeni duminica!FORZZA Steaua!!

choli29.02.2008 13:23
Radoi s-a tampit de-a binelea. Sau l-au tampit vizitele dese si pe perioade lungi la Bologna. La varsta lui inca n-a priceput ca un jucator trebuie sa vorbeasca mai intai pe teren, si eventual dupa aia prin declaratii bombastice ?

 

Radoi a vb. de nenumarate ori pe teren...asa ca eu cred ca [...] esti tu

 

Editat de moderatori!

w3bmaster01.03.2008 04:10

A zis omu un adevar .....

 

Eu m-am convins inca de la mciu acela celebry al cfrului cu acea super echipa a europei Famagusta ii zicea ....

 

 

Ii urcam pe garduri duminica

Forza Steaua

lucian10001.03.2008 08:15

Lasati odata inganfarea la o parte, ce a facut Steaua cu toata experienta ei? A iesit din grupe cu capul plecat, si toti banii castigati s-au dus pe apa sambetei. Chiar daca o sa iasa din grupe la fel de umiliti ca noi, macar banii castigati vor fi investiti cu cap.

novac01.03.2008 08:26
Lasati odata inganfarea la o parte, ce a facut Steaua cu toata experienta ei? A iesit din grupe cu capul plecat, ...

 

Gresit! A facut un rezultat bun la Arsenal acasa, acolo unde "niste" cehi si-au luat-o cu 7-0 ... cu o echipa formata din banei si surzi .... asta a facut! Pentru mine este destul.

 

Bine a facut Mirel ca a vorbit! Mai ales ca are dreptate ... franarii sunt zero inclusiv in campionat, nu joaca nimic! Eu ma hazardez sa afirm ca vor mai pierde, in afara de noi, si la Urziceni. Dupa care va incepe degringolada rezultatelor nefaste .... vezi dinamu din turul asta - alti mari campioni ...

MoWeed01.03.2008 08:26

Bravo Radoi!!

Cineva trebuia sa le raspunda franarilor astia ca prea au devenit aroganti. Deja se cred cea mai buna echipa din Romania. Niciodata n-o sa se umple Ghencea ca sa-i vedem pe franari...

Cineva zicea ca trebuia sa vorbeasca in teren. Radoi a vorbit de nenumarate ori in teren pentru Steaua asa ca macar ai bunul simt sa nu-l faci tampit...

dax4701.03.2008 16:14

Bine acolo, Radoi !

 

Daca pe teren nu poti sa punctezi, macar prin declaratii sa o faci. Bine venita replica ! Adevarata, dura si menita sa dea o palma avantului mediatic al ceferailor.

 

Asteptam sa ne demonstrezi si pe teren ca mai stii ceva fotbal. Numai bine !

ionutzz8301.03.2008 16:50

Foarte bine Mirele,da-le peste nas... De cand a inceput sa ne fie frica de CFR???? ce este CFR in fotbalul romanesc?

o echipa de straini ,nimic mai mult

si vb lu Argaseala : o echipa care este legata de o cale ferata si rapid!!! nu-mi fac nici o `problema ca nu castigam maine sa le inchidem gura la CFR-isti. FORZA Steaua!!!!!!!!!!!!

joolie01.03.2008 20:50

Bravo,Mirel!Mi se pare normal ca un capitan de echipa sa ia atitudine si sa vorbeasca inaintea unui meci important pentru ca poate sa-i mobilizeze si pe ceilalti jucatori.Ai dreptate, CFR-ul e nula in Europa si despre o echipa nu se poate spune ca este mare decat atunci cand are rezultate mari pe continent,desi CFR-ul se crede o echipa mai mare decat Steaua.Sa fim seriosi.,Steaua are in palmares o cupa a campionilor si in ultimii ani doar Steaua a confirmat in meciurile din Europa.

joolie01.03.2008 21:07
Gresit! A facut un rezultat bun la Arsenal acasa, acolo unde "niste" cehi si-au luat-o cu 7-0 ... cu o echipa formata din banei si surzi .... asta a facut! Pentru mine este destul.

 

Bine a facut Mirel ca a vorbit! Mai ales ca are dreptate ... franarii sunt zero inclusiv in campionat, nu joaca nimic! Eu ma hazardez sa afirm ca vor mai pierde, in afara de noi, si la Urziceni. Dupa care va incepe degringolada rezultatelor nefaste .... vezi dinamu din turul asta - alti mari campioni ...

 

 

Steaua a avut rezultate bune in Europa comparativ cu celelalte echipe romanesti,chiar daca a avut infrangeri in ultima editie de Liga Campionilor eu zic ca totusi a iesit cu capul sus din aceasta competitie.parerea mea este ca a obtinut rezultate importante si nu e putin sa ajungi doi ani consecutiv in grupele ligii chiar daca in opinia unor alte echipe care nici macar nu stiu ce inseamna sa joci la acest nivel e egal cu nimic.pentru ei a juca cu o echipa gen Arsenal e totuna cu a juca cu o echipa de divizia D. fular-campionii

ge6rge_steaua02.03.2008 12:22

bine mirele. da-le peste nas de jegosi. oamenii aia (CFR Cluj) sunt cei mai jegosi. isi tot dau aere. da vor CL, cand in UEFA am fost scosi de niste "nimeni". Forza Steaua. o sa le dau clasa duminik :steagcruce:

 

 

 

 

Ce drog ciudat/Esti ros-albastru fermecat/Ma duci la cer/Si-innebunesc/ Doar cand te iau simt ca traiesc./Doua culori /Ce le ador /ca heroina sunt cu mine pana mor /gandul imi sta/doar la Steaua/cel mai puternic drog din toata viata mea/Orice ar fi/orice ar fi/Te voi urma/te voi urma/Oriunde ar fi locul unde tu vei juca/tu vei juca/Steaua acum/Steaua acum/ Steaua mereu/Steaua mereu/O singura echipa in sufletul meu!

1uLy4Nn08.03.2008 23:20

nu este 0..este 0 barat, multimea vida. nu a auzit nimeni de CFR Cluj in Europa si nici nu o sa auda prea curand..Steaua :steagcruce:

mazilinho15.03.2008 18:54

asa este Radoi CFR e zero in Europa

Steaua are o istorie in cupele europene CFR Cluj E 0 :thumbdown:

sper sa castigam anul acesta campionatul si sa ajungem in Champions League

 

 

 

HAAAAIIIIIIII SSSSSSSSSSSSTTTTTTTTTEEEEEAAAAUUUUA!!!!!!!!! :steagcruce:

 

Nu mai abuza de CAPS LOCK!