FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Zaharia a semnat cu UTA Arad

fcsteaua.ro28.02.2008 20:26

Atacantul Dorel Zaharia a declarat ca a semnat un contract pe doi ani si jumatate cu UTA Arad.

 

"Nu era problema din punctul meu de vedere, pana acum nu s-au inteles cluburile in cazul ofertelor pe care le-am mai avut. Am semnat cu UTA pe doi ani si jumatate, iar daca echipa retrogradeaza, exista niste clauze care prevad anumite conditii pentru a pleca. Era si timpul sa se rezolve situatia mea, pana la vara era timp pierdut. Raman cu amintiri placute din perioada petrecuta la Steaua. Sa evoluezi in tricoul unei asemenea echipe, sa joci in Liga Campionilor, sa fii aplaudat de cei mai caldurosi suporteri din tara, nu este putin lucru. Bineinteles, exista si un regret ca nu am mai fost oprit in lot, dar m-am obisnuit cu gandul plecarii, deja incep alt drum.Imi luasem la revedere de la fostii mei colegi de mai multa vreme, crezand ca voi pleca in strainatate. Le doresc multa sanatate, pentru ca accidentarile numeroase din ultimele sezoane si-au pus amprenta asupra rezultatelor. Sper sa indeplineasca obiectivele pe care le au si la care am si eu o cat de mica contributie. Vreau ca Steaua sa joace din nou in grupele Ligii Campionilor", a spus Zaharia.

 

MediaFax

axl28.02.2008 20:27

Un om de onoare.

Punker Boy28.02.2008 20:51

multa bafta dorele si iti multumim pentru tot ce ai facut in toamna anului trecut pentru Steaua...

MoWeed28.02.2008 21:19

Multumim pentru tot

danimarcu28.02.2008 21:26

Iata un exemplu de bun-simt si caracter.

Mult succes la UTA,Dorele!

yo_marius28.02.2008 21:42

bai nene ce om! OM cu majuscule!

 

multa bafta Dorele si, sa-ti traiasca bebelusul!

Joga Bonito28.02.2008 22:03

Scapa UTA de retro, Mircea Ilie era o nulitate.

 

Bine ai venit Dorele!

LeoKinG29.02.2008 07:50

Multumim pentru tot Zaharia...mult succes in tot ceea ce o sa faci in continuare...pacat ca a trebuit sa pleci de la noi!

deceneu29.02.2008 08:09

Mult succes la UTA...

alexys29.02.2008 08:50

Un OM adevarat!!

Bafta Dorele!!

tazonne29.02.2008 09:08

Cat bun simt... cata modestie... cat respect din partea lui pentru Steaua...acesta ar trebui ovationat de fiecare data cand vine in Ghencea ... Bv Dorel Zaharia, Bafta mai departe!!!

udaradu29.02.2008 10:21

da,un om normal,un caracter normal,bun simt,respectuos,un om frumos din toate punctele de vedere...DOREL ZAHARIA

84ava29.02.2008 11:27

Multumim pentru tot ce ai facut pentru noi,iti dorim sanatate tie si familiei si sa o ajuti pe UTA sa se salveze pentru ca e una din echipele cu traditie ale Romaniei.

Cand ma gandesc la Zaharia imi aduc aminte golul de pe Emirates si nu e putin lucru.

Multumim si SUCCES!

CaTaLiNsm StElIsTu29.02.2008 12:01

Mult succes Dorele!!!Multumim pentru tot!Vei ramane in mintile si in sufletele noastre ca si un om de mare caracter si nu in ultimul rand...un stelist!!!

steaua_gloria29.02.2008 13:15

Noroc la UTA!

costy_k1_G.29.02.2008 19:42

Multumim Dorele pentru tot ce ai facut pentru Steaua & respect!

bodanelu29.02.2008 19:54

bafta Dorele si sa fi sigur ca in Ghencea lumea o sa-ti strige numele...