Steaua a castigat derby-ul cu Dinamo la handbal si pastreaza distanta fata HCM Constanta care a invins pe Poli Timisoara cu 22-31.
Stelistii i-a tinut la respect pe dinamovisti dupa ce au avut la un moment dat si 12 goluri diferenta.
Dupa 17 runde disputate, Steaua Bucuresti continua sa conduca in clasamentul Ligii Nationale, cu 29 de puncte, urmatã de podium de HCM Constanta, cu 25 de puncte, si de Stiinta Bacau, cu 24 de puncte.
Dinamo București - Steaua Bucuresti 23 - 32
