In legatura cu articolele aparute in presa in ultimele zile, Biroul de presa al CSA Steaua este imputernicit sa transmita urmatoarea declaratie oficiala a Comandantului CSA Steaua:
"La sectia de Hochei pe gheata a CSA Steaua nu a fost luata nici o masura oficiala pe linie sportiva sau administrativa. Nu l-am demis pe domnul Cristian Cirlan, asa cum s-a scris, in mod oficial. Atat dansul, cat si antrenorul Marius Gliga, isi vor continua activitatea in mod normal pana la sfarsitul campionatului.
In aceeasi idee, precizez ca nu am luat nici o decizie oficiala in legatura cu viitorul sectiei de hochei. In declaratiile pe care le-am facut in presa am afirmat doar ca "ma gandesc" si la posibilitatea desfiintarii echipei de seniori, ceea ce e total diferit de un fapt implinit, oficial.
Analiza echipei si a rezultatelor obtinute va fi facuta doar la sfarsitul sezonului competitional. Pana atunci important este sa ne concentram fortele, sa depasim starea psihica generata de esecul necalificarii in finala pentru titlu si sa abordam cu seriozitate si profesionalism partidele care ne-au ramas de jucat".
Semneaza,
Presedintele CSA Steaua
George BOROI
