FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua... A Castigat

fcsteaua.ro18.02.2008 10:07

In acest weekend, 2 echipe ale Stelei, cea de handbal masculin si cea de hochei pe gheata , aveau meciuri extrem de grele. La handbal, Steaua MFA intalnea in cupa Cupelor echipa maghiara Veszeprem, una din favoritele la castigarea competitiei. Meciul s-a desfasurat in sala din Chiajna, care desi e moderna si cocheta, este destul de mica, 600 de locuri. Am ajuns la meci sambata cu 10 minute inainte de inceperea meciului si, spre surprinderea tuturor, sala din Chiajna era arhiplina. Dupa indelungi "negocieri" cu fortele de ordine am intrat si am reusit sa vedem meciul sis a ne incurajam echipa. Asa cum stiti, Steaua a pierdut si retur cu aceeasi diferenta ca in tur, 8 goluri.

 

 

 

La hochei se anunta un meci de "totul sau nimic". Dupa ce pierduse la Miercurea Ciuc ambele mecuiri cu Sport Club, Steaua era condamnata sa castige ambele manse ale intalnirii cu echipa presedintelui FRHG Janos Kurko, Hochei Club Csickereda. Dupa un meci destul de echilibrat, in care trebuie sa recunoastem insa ca nu am pus foarte mari probleme, am pierdut orice sansa de a mai ajunge in finala Superligii nationale de hochei pe gheata, care, pentru prima data in istorie, se va disputa intre H.C. si S.C. Miercurea Ciuc.

 

 

 

Dupa 2 infrangeri categorice poate ca titlul pare ciudat, chiar neinspirat. Insa nu este asa. Eu sustin cu tarie ca Steaua a castigat!

 

 

 

Desi a fost prima data cand am mers la Chiajna, la handbal, imi vine greu sa cred ca acea sala a fost vreodata mai plina. Nu pot sa cred ca a mai existat situatia de sambata, cand am stat si 2 oameni pe un loc.

 

 

 

Aceeasi situatie a fost la hochei. Desi, din pacate, nu am avut un patinoar arhiplin cum ne doream, am avut o peluza ca in vremurile bune, care a cantat si incurajat pana in minutul 20 al reprizei a treia, si niste tribune parca mai populate ca de obicei, care au si cantat sporadnic cu peluza.

 

 

 

Iata deci ca in ciuda infrangerilor grele, Steaua a castigat.

 

 

 

FORZA Steaua! SEMPER SUPERIORES!

 

 

 

<span class=blueboldtext>yo_marius</span>

bodanelu18.02.2008 12:27

@Marius, frumos articolul. vezi ca ai o mica greseala: Meciul s-a desfasurat in sala din Chiana, care desi e moderna si cocheta. ai uitat un J :D

Dany's18.02.2008 15:00

Bravo Marius,misto articol,avem nevoie de tineret nu vom putea sa castigam mereu cu aceeasi jucatori

CaTaLiNsm StElIsTu18.02.2008 16:30

Mda....se poate spune si asa...Oricum frumos articol in incurajator.

yo_marius18.02.2008 17:44

Banuiesc ca nu mai conteaza in mintea suporterilor care "voiau finala" si pe care Steaua "i-a dezamagit" ca azi am invins HC-ul cu 8-3... Si culmea, au fost si cativa spectatori...

st_194718.02.2008 17:53

Traim pe spinarea veteranilor(Geru, Nicolescu, Timaru, etc) de foarte multi ani. Sper ca in doi ani sa mai avem cativa juniori promovati la echipa de seniori(daca nu se va inchide sectia de hochey),cum a fost cazul lui Fluieras acum 3 ani.

AdrianUltras2518.02.2008 19:27

Era greu la hokey sa mai facem ceva.Avem echipa batrana.

Trebuia intinerita de mult.De vreo 3-4 ani ma tot gandeam la treaba asta.Pana la urma s-a intamplat.ungurii au multi jucatori tineri.

 

 

Steaua e Steaua.

Ne revenim noi! :)

makaan18.02.2008 20:19

Macar am "murit" frumos...Respect celor care au venit la patinoar si azi, din demnitatea de a fi roman. 8-3 si s-a vazut ca totul a depins doar de forma de moment nu de valoare nemaivazuta a tineretului hortist,aaa! pardon ciucan am vrut sa zic...

11218.02.2008 20:49

Cristi Carlan a fost demis in seara asta din functia de presedinte al CSA Steaua Bucuresti

yo_marius18.02.2008 20:52
Cristi Carlan a fost demis in seara asta din functia de presedinte al CSA Steaua Bucuresti

 

 

Asta, daca este adevarata stirea, mi se pare o mare greseala. Carlan nu e magician, atat s-a putut sezonul asta...