Insotiti de Adrian Ilie si Valeriu Argaseala, jucatorii ros-albastri au facut azi deplasarea spre Antalya.
Din lotul pregatit de Marius Lacatus nu a lipsit niciun jucator, fiind inclusi si cativa jucatori de la echipa a doua:
Zapata, Cernea, Vâtcã - portari; Golanski, Ninu, Baciu, Rada, Goian, Ghionea, Neșu, Emeghara, P. Marin, Rãdoi, B. Mustațã, A. Iacob - fundași; Eze, Nicolițã, Ov. Petre, Lovin, Pleșan, Bicfalvi, Ochiroșii - mijlocași; Neaga, Surdu, Badea, Dicã, Habibou, Mendoza, Jose Moreno, Dayro Moreno - atacanți.
In total 30 de jucatori, ceea ce inseamna aproape 3 echipe. Asa cum probabil Steaua nu a mai avut de mult.
La plecarea în Turcia niciunul dintre componenții delegației steliste nu a dorit sã acorde declarații presei, anuntand ca vor discuta numai in cadru oficial.
Steaua va disputa doua jocuri amicale, cu FK Zeta din Muntenegru, pe 13 februarie, si Jeff United, pe 15 februarie.
Revenirea in tara este programata pentru 16 februarie.
