FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Air Atlantis - noul partener al Stelei (SteauaFC.com)!

fcsteaua.ro11.02.2008 14:15

FC Steaua si compania de taxi aerian Air Atlantis au semnat luni, 11 februarie, un parteneriat de imagine valabil pentru trei ani si jumatate. Ca urmare a acestui parteneriat, sigla Air Atlantis va aparea pe spatele tricoului de joc al Stelei, incepand cu returul acestui sezon de campionat. De asemenea, noul partener va fi expus si pe instalatiile publicitare de tip LED si rotativa ale clubului, precum si pe panourile de conferinta de presa ale FC Steaua.

 

,,Discutiile vizavi de acest contract au durat aproape doua luni si ambele parti se bucura de avantaje in urma acestui contract. Acesta prevede o suma de bani la baza plus furnizarea de servicii la cerere"

 

Valeriu Argaseala,

Presedinte FC Steaua

 

,,Ne simtim onorati sa fim alaturi de cel mai puternic club de fotbal din Romania si consideram ca acest parteneriat reprezinta un mare avantaj pentru ambele entitati. Vom pune la dispozitia Stelei un complex de servicii"

 

Ana-Maria Voinea,

Administrator Air Atlantis

 

SteauaFC.com

axl11.02.2008 14:47

Sa fie intr-un ceas bun!

LARI11.02.2008 14:52

Bai, nene... in momentul asta suntem clubul cel mai important si din punct de vedere al banilor adusi de sponsori...

 

Tot nu pricep cum isi asociaza unii firmele (si ce firme!) cu o echipa patronata de cici jegali.

 

Pe cat de mult ma bucura acest lucru, pe atat de intrigat sunt...

Tupac Amaru11.02.2008 15:06

Eu n-am auzit pana acum de acest Air Atlantis!

steaua_gloria11.02.2008 15:34

Suntem si noi in "lumea buna" :steag_steaua_ro:

yo_marius11.02.2008 15:35

sunt singurul caruia i se pare ca Ana-Maria Voinea are look de actrita porno?

 

oricum, ca sa fiu off-topic pana la final trebuie sa spun ca ne apropiem de limita de jos in privinta urateniei tricourilor...oare chiar nu se poate sa ne uitam putin la Werder sa vedem cum au ei scris pe tricouri Citifinancial???

makaan11.02.2008 15:46

Nici eu...Si nici nu imi place cum arata scrisul ala pe spate! Da' ma rog...banii vorbesc.

P.S. Calicul ala de cioban incepe sa se teama ca nu o sa-i iasa pasenta!

dr.adrian911.02.2008 15:50
sunt singurul caruia i se pare ca Ana-Maria Voinea are look de actrita porno?

 

oricum, ca sa fiu off-topic pana la final trebuie sa spun ca ne apropiem de limita de jos in privinta urateniei tricourilor...oare chiar nu se poate sa ne uitam putin la Werder sa vedem cum au ei scris pe tricouri Citifinancial???

 

avem cele mai urate tricouri din toate echipele cele cunosc. si cunosc foarte multe.

si asta de mult timp incoace. cel mai frumos si recent era tricoul cu dialog mi se pare pe el prin 99 mi se pare.

cel mai de hazna a fost tricoul albastru cu rafo pe el

bebeto11.02.2008 17:28

si asa ciobanul si-a facut rost de avioane private la dispozitie pe spatele Stelei.eu din cite am inteles(nu sunt sigur,poate gresesc)Steaua va plati vreo 800 000 euro catre aceasta firma.despre bani primiti de Steaua pentru reclama n-am auzit nimic inca.

CaTaLiNsm StElIsTu11.02.2008 17:28

Banii ar trebui investiti la juniori,parerea mea.Intr-adevar Steaua ar merita un tricou cu un design mai aspectuos,de exemplu tricourile echipei nationale mai imi plac(acelea cu"v"-ul de la tricou intr-o parte).

@bebeto

Ba da sa spus despre suma,desi nu o retin,la stirile sportive de vineri seara,daca nu ma insel.

1uLy4Nn11.02.2008 18:16

cel mai mult mi-a plaqt cand era rafo..adik aqm vreo 2 ani din cate imi amintesc...asta nu imi place

aditza_stelistu11.02.2008 21:41
sunt singurul caruia i se pare ca Ana-Maria Voinea are look de actrita porno?

 

oricum, ca sa fiu off-topic pana la final trebuie sa spun ca ne apropiem de limita de jos in privinta urateniei tricourilor...oare chiar nu se poate sa ne uitam putin la Werder sa vedem cum au ei scris pe tricouri Citifinancial???

 

Werder are citibank...totusi ar putea sa dispara si la noi fondul ala alb care il avem noi la citifinancial

yo_marius11.02.2008 21:45
Werder are citibank...totusi ar putea sa dispara si la noi fondul ala alb care il avem noi la citifinancial

 

 

e aproximativ aceeasi firma....eu vorbeam doar de albul ala...parca avem sponsorul lipit cu scoci pe tricouri...

MoWeed11.02.2008 22:03

Sa fie intr-un ceas bun asocierea asta

Acu e ciobanu tare fericit ca i s-au mai diminuat pierderile...

SSK11.02.2008 22:47

Acu' sa nu fim carcotasi! Bravo noua ca ne-am gasit sponsori. Desi, ca sa apara pe tricourile noastre, ar trebui ca "aviatorii" astia sa ne dea o poala de bani...

 

P.S. Si mie mi se pare de prost gust cum apare Citifinancial pe fata.

endorama12.02.2008 01:10

eu cred ca banii din sponsorizarea asta se vor materializa doar in transportul gratuit al lui Becali cu elicopterul prin tara... in fine, si poate si al echipei la deplasari.

 

in rest, echipamentul devine din ce in ce mai urat...

1on12.02.2008 08:32

Cam nasol modul de transpunere pe tricou al numelui companiei.

Numa' cã vãde ceã nimeni de pe aici nu știe cã din varã ar trebui ca echipamentul sã fie schimbat cu totul. Acesta este al 2-lea an cu acest model (idiot aș spune eu, cel puțin în comparație cu precedentul).

Kustic12.02.2008 17:38

e fin echipamentul!! nu inteleg de ce nu va place dar fie!! Steaua nu plateste nimic firmei... nu Steaua spornsorizeaza air atlantis ci atlantis sponsorizeaza Steaua, din cate am inteles cu 3 800 000 euro!!! si intradevar logoul firmei este urat rau!! rafo pentru mine ramane favorit

yo_marius12.02.2008 19:13
atlantis sponsorizeaza Steaua, din cate am inteles cu 3 800 000 euro!!!

 

 

de fapt vreo 800.000

 

3.800.000 e suma totala incasata anual de la sponsori de catre Steaua.

w3bmaster13.02.2008 10:39

Pai nah e cazu sa avem si sponsori puternici ....

 

Poate in vreo 10 ani ajungem si noi ca alti cu sponsor de 10-40 milioane

Cu drepturi de televiziune nu de 54 milioane de 300 milioane (englezi au un miliard si 300 mil) bine pentru asta tre sa creasca valoarea adica sa se Investeasca cea ce e grele cu zgarcitii de patroni ....

Forza Steaua