FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Infrastructura Sportiva

horse3710.02.2008 11:27

s-a terminat un meci de hanbal si a inceput un altul. ei si ar spune unii. ce vrei sa spui!? pai vreau sa spun, ca santem mai mult decat la pamant in ceea ce priveste infrastructura sportiva. daca resita a mai construit ceva, bucurestiul nu are decat doua amarate de sali construite de pingelica long time ago. ce dracu or face nemernicii astia alesi la patru ani?

la meciul de hanbal a baietilor nostri cu vespren, te uitai si te intrebai, ma cum dracu fac ungurii astia de au de toate si-s numai 9.000.000 de suflete.

te uiti la sala floreasca si-n afara de vopsea din cand in cand nimic. portile de pe vremea lui mamaie iar despre celelalte ce sa mai vorbim.

 

si pentru ca am copilul la innot de performanta va pot spune ca aici este dezastru. cu alte cuvinte la handbal este parfum.

 

o citi cineva, cu putere de decizie? ma indoiesc.

 

 

 

 

ps. Romania are legitimati 6000 de sportivi la innot, franta aproximativ 600.000. fara cuvinte!

MoWeed10.02.2008 12:15

daca e sa vorbim despre sali de handbal toata tara e la pamant. La Brasov si Valcea performantele echipelor de handbal feminin au luat-o mult inaintea infrastructurii.

"noroc" cu cele 400 de sali pesediste....

bodanelu10.02.2008 18:32

La valcea sala de sport e chiar ok. Exista o clasa speciala de handbal, liceul respectiv avand si o sala foarte frumoasa. Si oltchimul are grupe de junioare, acolo investindu-se masiv. Pacat ca fetele au si ele aceasi problema ca baietii la adolescenta...