Scapã cine poateCapul de afiș al galei Local Kombat - "Lupta Capitalã" (azi, ora 23:00, în direct la Pro TV), gãzduitã de Patinoarul "Mihai Flamaropol" din Capitalã, va fi lupta dintre croatul Stefan Leko (foto stînga) și nigerianul Florian Ogunade, învingãtorul plecînd acasã cu titlul mondial în versiunea WKN. Considerat unul dintre cei mai tehnici sportivi din K1, Leko are în palmaresul sãu victorii asupra campionilor Remy Bonjasky, Alexey Ignashov sau Peter Aerts. Este pentru prima oarã cînd în estul Europei se disputã un meci care îi va aduce cîștigãtorului o centurã mondialã. Într-un alt meci incendiar, SPP-istul Daniel Ghițã îl va întîlni pe campionul olandez Mourad Bouzidi, cei doi luptînd cu gîndul la centura europeanã în versiunea WKN. Prețul biletelor este 300.000 de lei în salã și un milion de lei la tribuna VIP. (Clara Ilie)
Forza GHITZA ALE, GITZA ALE, GHITZA ALEEEEEEE
:lol: :twisted: !!! mi-l omoara pe ala ... abia astept ! maine dupa meciu de fotbal gala de k1
... frumos ! din distractzie in distractzie ... :lol:
