Atacantul peruan, în vîrstã de 20 de ani, a sosit în acestã noapte la București cu o cursã din direcția Amsterdam. La sosirea pe Aeroportul Internațional Henri Coandã, Jaime La Torre a declarat cã a venit în România cu gînduri mari.
"Am venit în România sã joc pentru prima echipã a Stelei. Nu știu cum îl cheamã pe antrenorul echipei, dar îi știu în schimb pe Hagi și pe Dan Petrescu", a spus noul jucãtor al Stelei.
Jurnaliștii prezenți pe aeroport i-au spus lui Jamie cum îl cheamã pe antrenorul Stelei, moment în care atacantul peruan a repetat: "Marius Lãcãtuș".
Oficialii Stelei au declarat înainte de sosirea lui La Torre în România cã acesta va evolua momentan la Steaua II, formație antrenatã de Leo Strizu și de Gheorghe Gigel, iar în cazul în care va confirma, va face pasul cãtre prima echipã.
