FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Inca doi tineri la Steaua

fcsteaua.ro31.01.2008 09:41

FC Steaua a ajuns la o intelegere cu CS Jiul Petrosani pentru un transfer definitiv al jucatorilor Alin Abuzatoaie si Bogdan Roiu, ambii in varsta de 18 ani.

 

Primul este atacant, in timp ce al doilea joaca pe postul de mijlocas central.

 

Cei doi fotbalisti se aflau de mai mult timp in atentia Stelei si vor evolua, pentru moment, la echipa a doua a clubului nostru, urmand sa fie promovati, in timp, la echipa mare.

 

Astfel, Steaua continua campania de achizitionare a tinerelor talente, dupa ce, in urma cu cateva saptamani, l-a transferat pe Marius Pompiliu Albu, de la Scoala de Fotbal "Ardealul Cluj-Napoca".

 

SteauaFC.com

Joga Bonito31.01.2008 10:22

Bafta maxima baieti!

LARI31.01.2008 10:35

O veste buna, daca cei doi sunt atat de talentati pe cat ii lauda "Parintele".

 

Io nu pricep de ce pe site-ul oficial nu sunt postate si numele antrenorilor de la echipele de copii si juniori. De asemenea, nu pricep de ce nu sunt postate poze cu tinerii nostri jucatori, macar de la echipa a doua.

 

Iarasi nu pricep de ce nu sunt luati in pregatiri 3-4-5 juniori de mare perspectiva. Dar, gandindu-ma ca Bicfalvi e folosit atat de putin, iar Ochirosii a fost imprumutat fara nicio retinere la Buzau, incep sa inteleg...

AmuntBoy31.01.2008 10:42

Marius a luat vreo 3 juniori in cantonament din ce stiu eu

Bogdan Mustata, Alexandru Iacob + Ducu Ninu

steaua_gloria31.01.2008 11:02

Foarte bine ca luam tineri. Ei sunt viitorul , sper sa si confirme.

LARI31.01.2008 11:45
Marius a luat vreo 3 juniori in cantonament din ce stiu eu

Bogdan Mustata, Alexandru Iacob + Ducu Ninu

Pentru mine, Ducu Ninu face parte din prima echipa, el fiind folosit in vreo 2 meciuri. Si pe site-ul oficial, el e trecut tot in calitate de coleg cu Goian, Ghionea&comp.

 

Asa incat raman dor 2 mari si lati, pe care nu i-am vazut bagati in seama in meciurile amicale, nici macar in ultimele 10 minute, asa cum fac marile echipe in turneele de pregatire...

 

Cand ma gandesc la nume precum Ropotan, Pulhac, Liviu Ganea (fara sa ma gandesc prea mult), ma cam ia durerea de cap. S-ar putea si altfel, este?

Kustic31.01.2008 14:20

bravo si abia astept sa va vad la prima echipa!!!! sper o reintoarcere a lui Razvan Ochirosii si o maturizare din punct de vedere tehnic a lu bicfalvi!!!

morosanu'31.01.2008 14:23

ar trebui aplicata regula de la liga2 ca in primul 11 sa fie obligatoriu si 1 junior,asa ar avea si tinerii fotbalisti sansa sa se integreze mai bine si ar sant sigur ca ar progresa fotbalul romanesc

nemilosul31.01.2008 16:02

degeaba luam tineri daca jucam tot cu finu Radoi,Lovin,ov Petre,Nicolita,surdu si alte rapandule foarte bune pentru o echipa de mijlocul clasamantului

 

daca nu li se da sanse ne batem joc de ei

olfgob31.01.2008 16:07

off topic: cine e Jaime la Torre?sport.ro macane ca vine la Steaua...e cumva mijlocas(da doamneeeee)

MoWeed31.01.2008 16:17

olfgob

 

Jaime la Torre este atacant si va fi adus pentru echipa a 2-a....cel putin asa se zvoneste

IAMLEGEND31.01.2008 20:18

Multa Bafta Baieti...Sper sa vi se dea o sansa si sa confirmati in cel mai scurt timp!!!

David Gavrilut31.01.2008 21:04

in echipa mare ??? ce are Steaua cu Jiu` Petrosani si pe Bicfalvi lo` luat de acolo sper sa fie buni si astia oricum FORZA Steaua ... si succes in continuare in Cipru barbati ...

CaTaLiNsm StElIsTu01.02.2008 03:29

An electoral sau nu,praf in ochi sau nu....dar macar se misca ceva...chiar daca poate unele chestii nu vor avea finalitatea sperata dar macar ceva-ceva tot va ramane din toate astea...

Mult succes baietilor!!!

sisu_stelistul01.02.2008 14:06

E bine ca se aduc tineri. POate intr-un an putem avea o echupa Steaua II in Liga a 2 a . Sperem sa se faca o echipa tare de tinere sperante si sa nu mai cumpara jucatori precum Badoi si sa aducem de la tineret la echipa mare.

Multa Bafta Adi cu proiectul asta cu tineri!!!