"Ciobanul a anunţat marţi seară că este dispus să preia din vară Universitatea. "O să urmez modelul Abramovici, adică pot să fiu la mai multe echipe, dar doar la una să fiu acţionar majoritar. Aş lua Craiova pentru că m-ar ajuta politic, o să fiu rege în Oltenia după ce o să fac treabă acolo. Am vorbit şi cu Gino Iorgulescu, poate facem o fuziune cu FC Naţional şi el să fie preşedinte", a declarat Becali. Actualul patron al Stelei a explicat şi cît l-ar costa implicarea la clubul din Bănie. "Probabil vreo două milioane de dolari, cam atît ar cere Staicu. Aş face o echipă tare de tot şi Craiova s-ar bate cu Steaua la titlu. Apoi, cine ar cîştiga ar lua cei mai buni jucători de la cealaltă formaţie ca să putem face treabă bună în Liga Campionilor", a spus Gigi.
"De un singur lucru m-aş teme, că poate Steaua va cîştiga un meci direct la Craiova şi atunci nu te mai înţelegi cu suporterii olteni"
Ciobanul, patron Steaua" , preluat de pe www.gsp.ro
