Portarul Stelei, Robinson Zapata, a fost desemnat "Cel mai bun stranier" din campionatul romanesc, intr-un sondaj realizat de postul de radio Sport Total FM. Jucatorul columbian a primit distinctia la sediul postului, primind cu mare bucurie si modestie trofeul si diploma de la Sport Total FM.
"Ma bucur foarte mult pentru acest trofeu. Faptul ca eu am fost desemnat "Cel mai bun stranier" se datoreaza, in primul rand, colegilor mei, antrenorilor si Stelei. Fara ajutorul lor, nu as fi putut avea evolutii bune. De asemenea, le multumesc ascultatorilor postului Sport Total FM, care au avut incredere in mine si m-au votat. Acest premiu ma obliga sa muncesc si mai mult si sa demonstrez ca nu a fost o intamplare"
Robinson Zapata
