FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pancu la Steaua (ProSport)!

fcsteaua.ro21.01.2008 19:39

Dupa ce în ultimele zile au achizitionat trei atacanti, stelistii mai pregatesc un transfer de-a dreptul senzational. Daniel Pancu s-a înțeles cu Gigi Becali și mâine va semna un contract cu durata de 1 an.

 

Contactat telefonic de ProSport, antrenorul Marius Lãcãtuș a declarat: "ªtiam de aceste discuții dar pânã nu o sã vorbesc cu Gigi Becali nu pot sã spun mai mult", a spus tehnicianul.

 

Daniel Pancu declarase în mai multe rânduri cã la revenirea în țarã nu va mai juca decât la Politehnica Iași sau la Rapid, singurele cluburi la care a evoluat în România.

 

Neînțelegerile cu George Copos l-au determinat însã pe Pancu, unul dintre jucãtorii emblematici ai Rapidului din ultimul deceniu, sã se îndrepte cãtre rivala Steaua.

4_ever_steaua21.01.2008 19:48

mda....parca vad ca o sa joace si asta ca badoi...

MoWeed21.01.2008 19:49

NU vrem gunoaie la Steaua. Pancule du-te sub pod

Tare sper sa rateze transferul.....

Joga Bonito21.01.2008 19:51

Sa nu te prind tigane prin Ghencea!

john_8621.01.2008 19:52

nu nu nu

pancu nu are ce cauta in Ghencea

sa nu uitam ca el este simbolul tiganilor

sa speram ca isi va da seama Lacatus ca nu are nevoie de serviciile lui pancu la Steaua

 

PS: eu cred ca l-a adus ciobanul pe pancu pentru a nu mai fi Surdu principala tinta a suporterilor...

LARI21.01.2008 19:52

Dintotdeauna, Pancu mi s-a parut unul dintre cei mai talentati fotbalisti romani, la acelasi nivel cu Hagi, Lupu sau Marcel Raducanu, sa dau doar cateva exemple. Pacat insa ca nu a avut si chef de munca...

 

Cred ca va fi extrem de util echipei la mijlocul terenului, unde ar putea face o pereche senzationala cu Plesan, care stie si ce-i aia inchidere si ce-i aia pasa.

 

Mi se cam urca insa la cap nervii ca a zis de-a lungul timpului atatea mizerii despre noi. Ca multi alti fotbalisti romani e foarte talentat, dar educatia ii cam lipseste. Of, of, of...

MoWeed21.01.2008 19:55
Dintotdeauna, Pancu mi s-a parut unul dintre cei mai talentati fotbalisti romani, la acelasi nivel cu Hagi, Lupu sau Marcel Raducanu, sa dau doar cateva exemple. Pacat insa ca nu a avut si chef de munca...

 

Cred ca va fi extrem de util echipei la mijlocul terenului, unde ar putea face o pereche senzationala cu Plesan, care stie si ce-i aia inchidere si ce-i aia pasa.

 

Mi se cam urca insa la cap nervii ca a zis de-a lungul timpului atatea mizerii despre noi. Ca multi alti fotbalisti romani e foarte talentat, dar educatia ii cam lipseste. Of, of, of...

Sa nu uitam ca in afara de echipa frustratilor sub-podari a cam fost in plus peste tot. Besiktas si Bursaspor l-au dat afara de bun ce e.

E un alcoolic care ne-a injurat cu fiecare ocazie care a avut-o. E adus de fratii Becali pentru a-i creste cota cu ajutorul numelui Steaua

predatorpulse721.01.2008 20:07

Bravo Jiji,bravo,erai prost si fara mustata,cu ea esti si mai batut in cap. pentru binele suporterilor stelisti,sper sa nu-ti lasi barba ca o sa te crezi vreun socrate,aristotel sau mai stiu eu cine.

Va intreb pe voi ca poate nu sunt eu normal,ce sa caute pancu in Ghencea,cand asta ne-a injurat peste tot,dar absolut peste tot. Daca accepta panarama asta sa vina la Steaua,inseamna ca pancu,dupa ce ca e un zero ca jucator,mai e si o mare curva,linge unde a scuipat.

Cu badoi si rada am inteles care era faza,rada a fost baiat destept si eu inca mai cred in el,cred ca are valoare insa daca ramane Goian cred ca va fi vandut. Pacat. Badoi ne-a injurat si el insa el avea calitati si este un jucator care joaca bine doar daca e bagat meci de meci,dar ce sa-i faci,pe Banel nu-l scoate nimeni din echipa :unsure:

Eu nu-l regret atat pe badoi in sine,cat faptul ca era un pasator bun si cand a venit am avut sperante ca Banel va freca un pic banca de rezerve,dar ce sa-i faci....

 

Dar pancu? Pancu? De ce nu-i invitam si pe lucesti in staff(ca tot am fost aproape),sa-l punem pe Borcea fie manager si Copos sa se ocupe de finantele noastre?

Dupa ce ca pancu e anti-stelist pe fata,mai este si un jucator slab care a atins un varf la un moment dat la echipele lui Lucescu si apoi s-a stins cand a jucat la orice echipa mai rasarita.

 

Nu sunt genul de om care sa injure jucatorii,nici astia vechi cand joaca prost nici pe astia noi cand nu ma impresioneaza,dar in cazul lui pancu mi-as incalca principiile,acest baiat merita toate injuraturile din lume daca va calca in Templu purtand tricoul Stelei. Si acelasi tratament l-ar merita orice anti-stelist care intai ne injura peste tot si apoi vine sa ne ia banii.

Ideea e sa faci diferenta intre cei care ne injurau cand erau la o anumita echipa din "obligatie"(astia sunt destui) si aia care o faceau si in timpul liber gen pancu,lucestii,Borcea,Copos etc.

 

Sper ca chestia asta cu pancu sa fie inca o basina rasuflata a presei noastre de 2 lei.

 

Off-topic:legat de transferuri,sa stiti ca singura bomba adevarata este daryo moreno,nu neaparat mendoza sau pepe moreno,zic asta pentru ca daryo este intr-adevar un jucator bun,o speranta a fotbalului columbian,chiar ma mir cum de a ajuns la noi. Insa problema ramane: cine-i serveste pe acesti atacanti in afara de plesan? Radoi,Lovin,ov Petre? Nu prea cred.

Chiar daca vroia sa scape de Neaga si de Iacob,ciobanul si-a aratat din nou fata si lipsa de educatie,trebuia sa le zica ca nu mai intra in planurile echipei,nu ca sunt jucatori de kakao,stiti voi cum se exprima ciobanul,cand dai goluri esti de 20 milioane cand nu mai esti in forma te scuipa si te da afara. Inca 2 jucatori umiliti de jijel,insa cine-i mai numara?

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

strezahuzum21.01.2008 20:11

Daca vine panarama de Pancu, e semn ca am intrat si noi sub influenta gunoaielor Victor si Giovanni Bekkali. Pana acum Dinamo era locul unde se "vopseau" gloabele refuzate al export aflate sub contract cu cei 2, acum se pare ca ne-a venit si noua randul.

 

Sper ca povestea sa fie totusi o minciuna iar tiganul betiv si terminat sa se duca dracului in alta parte.

MoWeed21.01.2008 20:16
Daca vine panarama de Pancu, e semn ca am intrat si noi sub influenta gunoaielor Victor si Giovanni Bekkali. Pana acum Dinamo era locul unde se "vopseau" gloabele refuzate al export aflate sub contract cu cei 2, acum se pare ca ne-a venit si noua randul.

 

Sper ca povestea sa fie totusi o minciuna iar tiganul betiv si terminat sa se duca dracului in alta parte.

De asta mi-era frica de cand s-au impacat nenorocitii. Sper sa nu fie asa ca dupa aia cine stie cati alti expirati de genul asta vom mai vedea la Steaua?

bodanelu21.01.2008 20:22

nu vrem sa zugravim jucatorii celor doi kkti din familia ciobanului.

Pancu Pancu Pancu Tomberooooonnn tomberooooonnnn

Virgil21.01.2008 21:03

Refuz sa cred ca Steaua are nevoie de Pancu. Fotbalist in varsta de 30 de ani, Pancu a fost dat afara de la Bursaspor, echipa situata pe locul 14 din 18 in campionatul Turciei. Motivele imi sunt necunoscute, dar se poate presupune ca Pancone nu mai are fata nici macar de o echipa aflata la retrogradare in campionatul otoman.

 

Asa cum bine a spus cineva inaintea mea, aici nu poate fi decat mana nocivului Ioan Becali. Care nu-si lasa pe drumuri protejatul si il aduce sub acoperisul Stelei.

Crede Pancone ca am uitat ca dadea tonul celor mai dezgustatoare injurii la adresa Stelei?

Mestere Pancu, gandeste-te de doua ori inainte de a indrazni sa apari in fata suporterilor stelisti, pentru ca e cat se poate de normal sa nu fii bine primit.

 

Nu pot sa cred ca Gigi poate face o asemenea prostie. Nu a fost un exemplu suficient de relevant Badoi?

_Answer_21.01.2008 21:32

nu pot sa cred...il da pe Neaga afara ca sa il aduca pe infectul asta?

rusine, rusine si iar RUSINE!

CaTaLiNsm StElIsTu21.01.2008 21:39

Eu nu pot sa-i inteleg pe multi de aici...cum puteti sa judecati un om numai dupa simplul fapt ca a jucat la Rapid,Dinamo sau nu stiu unde???...E posibil ca Pancu sa fie Badoi2,dar de ce sa nu ne gandim ca poate devenii si un Rada2...adica cu alte cuvinte la fel de bine cum poate dezamagii poate si incanta prin evolutii si poate il vedem din nou la Nationala.

korynna21.01.2008 21:56

@Catalinsm

 

E destul de grav daca nu poti sa intelegi pe multi de aici.Nu ma prea intereseaza daca o sa ajunga un Rada 2 sau Badoi 2,poate sa ajunga si Pele 2,jegul ala de om nu are ce cauta intr-un echipament ros-albastru.Este vorba de niste principii,de faptul ca mentalitatea,cel putin asa consider eu,este foarte importanta la o echipa.Trebuie sa tinem cont de niste standarde,nu sa ne manjim cu toate gunoaiele.Nici macar nu rupe gura targului,sa zicem ca ar ajuta cu ceva echipa.Am fost de acord cu strainii(si aici ma refer la faptul ca erau oameni care nu cunosteau mare lucru despre Steaua,deci nu puteam avea pretentii sa fie mari stelisti),am putea sa-i numim intr-un fel si mercenari sau mai bine profesionisti,se pare ca unii dintre ei chiar au indragit culorile,dar nu o sa fiu niciodata impacata cu ideea ca in Ghencea,in tricoul Stelei va juca un om care uraste tot ceea ce eu iubesc!

onlySteaua21.01.2008 21:57

Cati ani ai Cataline?

hint: cred ca nu este "om" in toata lumea asta care sa fi injurat mai mult Steaua. Si cand spun asta ma refer la cel mai pur sens al cuvantului injurat.

makaan21.01.2008 23:39

bai catalinism, culcate naibii odata ca maine ai de mers la scoala, si lasa-ne un pic cu textele tale de politician coclit. pai pancu ala jegos e pentru nespalatii aia de sub pod cum e Laca pentru noi (si nu fac o comparatie nicicum; e ca si cum ai compara ce inseamna cacatul pentru muste cu ce inseamna nectarul pentru albine).

CaTaLiNsm StElIsTu22.01.2008 00:07
bai catalinism, culcate naibii odata ca maine ai de mers la scoala, si lasa-ne un pic cu textele tale de politician coclit. pai pancu ala jegos e pentru nespalatii aia de sub pod cum e Laca pentru noi (si nu fac o comparatie nicicum; e ca si cum ai compara ce inseamna cacatul pentru muste cu ce inseamna nectarul pentru albine).

 

 

Stau de vorba doar cu oameni,in adevaratul sens al cuvantului,ca de ironii ieftine si"fiinte superioare" sunt satul...

Cred ca nu m-am facut bine inteles ... eu nu sunt deacord cu venirea lui in Ghencea precum nu am prea fost deacord nici cu venirea lui Rada care la fel ca si altii ne cam dadeau m**e pe unde ne prindeau,insa ma refeream pur din punct de vedere fotbalistic.Pancu tre s-o recunoastem avea o valoare destul de buna inainte sa intre in aceasta criza de forma din ultimul timp,iar asta i-ar prinde bine Stelei.Adevarat ca se putea gasi si alte solutii,insa daca alta nu au fost capabili FNI-stii nostri...bun si-asa,atata timp cat isi face datoria.Pancu e o solutie "imorala"dar care speram macar ca va confirma.Rau oricum e facut asa ca eu la asta ma refer...sper doar sa ne ajute!.

Stiti cum se spune"ca sa treci puntea te infratesti si cu dracu...".Noi avem de trecu 3punti pana la locul1..asa ca sper sa fie de bun augur.Forza Steaua!

p.s. Cei care puneti in discutie mereu varstra...cu respect...credeti ca chiar varstra sta la baza unei gandiri sau alta?credeti ca a fi de50 sau20de ani e un alibi in diferite circumstante sau da drept "suprimare".Cred ca in tara asta nu au reusit decat cativa sa respecte dreptul la gandire silibera exprimare a acestora si mai presus de toate sa invete sa critice ideea nu persoana.S-ar putea ca de exemplu in aceasta chestiune cu Pancu sa gresesc...dar nu inseamna ca toate celelalte pareri ale mele sunt puerile sau tampite pentru ca am20de ani.

1on22.01.2008 00:28
rada a fost baiat destept si eu inca mai cred in el,cred ca are valoare

 

Pãi Rada chiar a demonstrat cã are valoare. A ieșit al doilea fundaș central din Divizia A, conform gsp (care a utilizat niște criterii total obiective).

yo_marius22.01.2008 05:05
Pãi Rada chiar a demonstrat cã are valoare. A ieșit al doilea fundaș central din Divizia A, conform gsp (care a utilizat niște criterii total obiective).

 

 

hai sa-ti spun ceva despre criteriile total obiective

 

acum ceva timp,gesepei au dat in ziar o statistica prin care Ov.Petre era dat cel mai bun recuperator din Liga 1 plus alte cateva atribute.

acum cateva zile,in acel top "total obiectiv",cel mai bun inchizator din tur era un catelus(parca Margaritescu)....

Fan_Piturca22.01.2008 10:41

M-as bucura pentru ciori sa vada cum ii scuipa idolii lor intre ochi. Ne opunem degeaba ca patronul tot il aduce daca-l vrea. Am impresia ca asta s-ar descurca, nu ca ratatul de badoi pe care nu l-am suportat niciodata si despre care am zis ca n-are cum sa se descurce la Steaua pentru ca e usor sa stralucesti intre nulitati la echipe din serie B dar la Steaua e altceva.

 

Hai Gigi, fa-ne fericiti, vezi ca si gianny kiritza si Petre florentin sunt tot la final de cariera, tot rezerve sau fara echipa! Adu-i sa ne reprezinte!

deceneu22.01.2008 11:13

Eu nu pot sa-i inteleg pe multi de aici...cum puteti sa judecati un om numai dupa simplul fapt ca a jucat la Rapid,Dinamo sau nu stiu unde???

 

frate cred ca esti dus...la cat ne-a dat la mu13 jegul asta nu inteleg cum poti vorbi asa...sau poate iti place...prefer sa cred ca ai avut o noapte proasta si din cauza aia ai gandit asa

Sunnyblack23.01.2008 18:43

Eu nu pot sa-i inteleg pe multi de aici...cum puteti sa judecati un om numai dupa simplul fapt ca a jucat la Rapid,Dinamo sau nu stiu unde???

 

frate cred ca esti dus...la cat ne-a dat la mu13 jegul asta nu inteleg cum poti vorbi asa...sau poate iti place...prefer sa cred ca ai avut o noapte proasta si din cauza aia ai gandit asa

 

 

 

Pancu nu are ce cauta la Steaua pretene nu ma intereseaza la cine o jucat din Romania.

 

 

in strainatate nu o confirmat pur si simplu.

in plus "rapid" si "Dinamo" sunt niste echipe de ingropat.....

 

 

nu stiu ce p... m.... vorbeste ala de "Sensaziune"

senaziune arfi sa nu vina la Steaua.

 

FOREVER Steaua Bucuresti

MoWeed23.01.2008 18:49

@Sunnyblack

 

Am scapat de Pancu s-a dus la ciori.....

axl23.01.2008 19:29

Topic inchis.