Formația columbianã Once Caldas a anunțat, pe site-ul sãu oficial, transferul lui Dayro Moreno la Steaua, știre publicatã în exclusivitate de GSP acum douã zile. Atacantul columbian va semna zilele urmatoare contractul cu gruparea din Bulevardul Ghencea.
"Golgheterul Dayro Moreno va merge la echipa Steaua București, din România, potrivit acordului dintre cele douã cluburi. Caldas a cedat 80 la sutã din drepturile federative ale jucãtorului, dar a pãstrat 20 la sutã pentru viitoarele negocieri în vederea cumpãrãrii definitive", informeazã sursa citatã.
Managerul sportiv al Stelei, Adrian Ilie, a declarat pentru site-ul stelisti.ro cã jucãtorul va semna un contract valabil pe 4 ani și jumãtate.
