FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dino Eze

SteauaToronto15.01.2008 02:37

dino_eze_thumb.jpg

 

Dino Eze

Data nasterii: 01.06.1984

Nationalitate: nigerian

Inaltime: 1.82 m

Greutate: 75 kg

Post: mijlocas stanga/mijlocas central

Numar pe tricou: ?

 

 

FC Steaua anunta faptul ca mijlocasul Gloriei Buzau, Dino Eze, a semnat un contract cu Steaua, echipa pentru care va evolua in urmatorii patru ani.

 

Nigerianul in varsta de 23 de ani, care a evoluat in 18 partide din acest sezon si a marcat un gol pentru buzoieni, a declarat in mai multe randuri ca isi doreste sa joace la Steaua.

 

"Sunt foarte fericit ca am ajuns aici. Orice fotbalist care evolueaza in Romania isi doreste sa ajunga, intr-o buna zi, la Steaua. Pot spune ca mi s-a indeplinit acest vis"

 

Dino Eze

 

SteauaFC.com

john_8615.01.2008 03:57

Bravo... spuneam la inceputul pauzei de iarna ca nu e exclus ca Jiji sa "intareasca" echipa cu jucatori de la Gloria Buzau...

Totusi, hai sa nu fim atat de pesimisti si nici rautaciosi cu saracul baiat, si sa ii uram un sincer "Bine ai venit, Dino!"

c.ronaldo1715.01.2008 13:07

Nu e cumva extracomunitar Eze?

steaua_gloria15.01.2008 13:53

Eze, asa cum ne-ai facut fericiti la Buzau, readu-ne fericirea si la Steaua.

se7en15.01.2008 14:19

Sper sa faci o pereche fundas/mijlocas stanga foarte reusita impreuna cu Eme. Succes!

Raul198815.01.2008 14:24

Eu am vazut multe meciuri in tur cu Buzaul si mi-a placut jucatorul.

 

Sper sa joace si la Steaua bine!

Ii doresc mult success!

stelistu_615.01.2008 18:13

Nu prea l-am vazut in meciuri, dar sper sa confirme macar asta.

mountytoma15.01.2008 21:37

Poate avem sansa unui "Makelele", nu ne-ar strica deloc.

Cata2316.01.2008 09:49

Bun venit. Cel putin impotriva Stelei a facut un meci bun, dar ramane de vazut... oricum, are doar 23-24 de ani.

Wally17.01.2008 11:34

Sper sa nu fie la fel de slab ca Surdu...

MoWeed17.01.2008 16:57

Nu cobi!

steaua_gloria31.01.2008 14:25
Sper sa nu fie la fel de slab ca Surdu...

Iti garantez ca e mai bun!

frunji06.02.2008 16:23

In ultimul amical l-am vazut si s-a miscat bine. Sper sa fie un transfer reusit!

danimarcu17.02.2008 14:10

Dino Eze a semnat cu Steaua in speranta de a ajunge in nationala Nigeriei, insa datorita concurentei acerbe a avut deja o discutie cu Valeriu Argaseala, pe care l-a rugat sa il lase sa se intoarca la Buzau.

 

Pawel Golanski a impresionat in perioada de pregatire si banda dreapta pare deja acontata, in timp ce pentru postul de fundas stanga se bat Ifeaniy Emeghara, Mihaita Nesu si Petre Marin, iar Dino Eze ar deveni a patra varianta.

 

Stelistii nu se vor opune acestei mutari, in conditiile in care mijlocasul Marius Croitoru, cel care trebuia sa ajunga in locul lui Dino Eze la Buzau, nu vrea sa semneze, afirmand ca singura echipa din Romania la care s-ar duce este Ceahlaul Piatra Neamt.

 

Onlinesport

:blink:

MoWeed17.02.2008 15:27

Daca e adevarat inseamna ca nu e fotbalist. In loc sa-l stimuleze concurenta il sperie... e sansa lui sa se afirme la un club mare s-ar putea sa nu mai aiba alta sansa. Daca vrea sa plece sa-l lase sa plece ca nu avem nevoie de fricosi de-astia la club.

 

Dar cata incredere mai poti avea in presa sportiva din Romania?

stelistu_618.02.2008 15:55

Eze nu e mijlocas stanga? :-/