FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

PieDICA (ProSport)!

fcsteaua.ro15.01.2008 02:28

BLOCAT Transferul lui "Dicanio" la Benfica e în stand-by dupa ce pe fir a intrat si Aston Villa. Emeghara si Goian sunt si ei doriti în Anglia.

 

Confirmat ieri-dimineata de Gigi Becali, povestea transferului lui Dica (foto) la Benfica Lisabona a luat o turnura neasteptata dupa ce Aston Villa a revenit în lupta pentru a capata semnatura atacantului Stelei.

 

Pornite înca din toamna anului trecut, tratativele dintre Steaua si multipla campioana a Portugaliei s-au intensificat în ultimele zile, fara a se ajunge însa la vreun acord.

 

Asa cum ProSport a prezentat în exclusivitate în editia de ieri, Benfica a fost dispusa sa plateasca patru milioane de euro pentru Nicolae Dica, fapt confirmat chiar de catre patronul ros-albastrilor.

 

Aparuta initial în seara de duminica la unul dintre posturile de televiziune din Portugalia, informatia a fost confirmata imediat de unul dintre oficialii stelisti.

 

Situatia s-a complicat în cursul zilei de ieri, când, deranjati de faptul ca informatia a transpirat în presa si faptul ca pe pista Dica a intrat si Aston Villa, conducatorii clubului lusitan au postat o dezmintire oficiala pe site-ul gruparii din Lisabona.

 

In tot acest timp, Dica s-a aflat în cantonamentul Stelei din Oliva Nova, antrenându-se normal alaturi de colegii sai, ca si cum nu s-ar fi întâmplat nimic.

 

Cel mai probabil însa, transferul sau se va rezolva în cursul acestei saptamâni, Benfica având înca cele mai mari sanse în a-l înregimenta pe atacantul ros-albastrilor.

 

Alaturi de golgheterul ei, Steaua se va mai desparti, cel mai probabil, de Emeghara si de Dorin Goian, ambii doriti tot de cluburi din Anglia. Gigi Becali spera sa obtina pentru cei doi fundasi o suma de aproximativ 10.000.000 de euro.

john_8615.01.2008 02:31

deci e clar ca Dica pleaca sigur de la Steaua, insa Emeghara nu trebuie sa plece. va fi o mare pierdere

axl15.01.2008 02:36
antrenându-se normal, ca si cum nu s-ar fi întâmplat nimic.

Nici nu vreau sa ma gandesc cum s-ar fi antrenat Dica daca s-ar fi intamplat ceva.

novac15.01.2008 03:04
Alaturi de golgheterul ei, Steaua se va mai desparti, cel mai probabil, de Emeghara si de Dorin Goian, ambii doriti tot de cluburi din Anglia. Gigi Becali spera sa obtina pentru cei doi fundasi o suma de aproximativ 10.000.000 de euro.

 

Pana la urma o sa-i vanda pe toti trei cu 10-12 mil, care se vor cheltuii in mod constructiv, dupa cum urmeaza: 2 la primarie, 2 la prefectura, 2 pentru fondul de salarii, cate unul pentru el si varu. Grosul !!! adica 2-4 milioane vor fi cheltuiti cu inteligenta pentru achizitionarea unor super atacanti braziliano-pontici, anuntati de altfel.

CaTaLiNsm StElIsTu15.01.2008 04:12

ar vinde-o ciobanul si pe ma-sa numai sa scoata banii cu care a creditat Steaua...Vanda-i pe toti...Goian ,Rada,Zapata,Emegara,Dica,Radoi,Plesan,Ghionea si sa aduca de-astia... gen "Dino Eze"....

Si in plus m-am saturat de telenovelele astea...de dimineata e vandut,dupa masa nu mai e...si tot asa...sincer nu ma mai intereseaza...cand ii vad ca pun pix-ul jos dupa ce iscalesc contractul,atunci cred ca a venit X sau Y sau ca a plecat.

olfgob15.01.2008 04:22

asa...buuuuun...pleaca si Emeghara....cu cine mama dracului raminem pe spate?dreapta e acoperita de Golansky pe spate...cine naiba o sa fie flanc drept pentru atac??si ca veni vorba,flanc sting?fundas stinga?...oameni buni,cu 6 jucatori (din care trei vor pleca)-Zapata,Emeghara,Golansky,Rada,Goian,Dica nu poti sa faci echipa...adica,daca se indeplinesc toate conditiile,vom ramine sa jucam in 3(trei) oameni....restul lotului?VARZA..nu ma pot pronunta asupra lui Habib..poate sa fie el al 4-lea

Tupac Amaru15.01.2008 07:41

Dragi stelisti,

nu ati inteles inca faptul ca impacarea dintre verii infractori/interlopi Becali inseamna SFARSITUL?

 

PS Parca Ioan Becali avea interdictie la practicarea impresariatului, pentru evaziune fiscala (altii iau puscarie la greu pentru asta).

Mosuc15.01.2008 10:37

oierul cred ca vrea sa faca pepiniera ca si la Gloria Bistrita. sa o mentina in prima Liga si atat. rusine beeecali. mereu stelist.

danimarcu15.01.2008 10:55

Ce abureala!

Vor papagalii astia sa se reabiliteze,si inventeaza o noua minciuna!

Deci Dica nu s-a mai transferat pentru ca a intrat pe fir si Aston Vila,sau pentru ca Benfica nu este interesata de transfer?...

Si televiziunea "in directo" despre spun marii nostri ziaristi ca a anuntat duminica noaptea transferul,NU EXISTA! "In directo" sta scris in coltul ecranului la orice televiziune care transmite un eveniment "live", nu e numele unei televiziuni anume!...

Kustic15.01.2008 11:44

telenovela mare aici... ba pleaca Dica... ba nu pleaca Dica ba la benfica ba aston vila ... ba 5 mil ba 4 mil... ba vine dino eze ba mai mult ca sigur nu mai vine... si o sa ne multumim cu Gurita ..

 

a si despre dino eze vbea oieru .. mijlocasi de cateva milioane... astia sunt jucatori promisi noua si lui Laca??

w3bmaster15.01.2008 12:43

Mdea Torje ajunge la caini noi il dam pe Dica nu luam nimic sper sa nu retrogradam ma rog sa nu prindem nici o cupa europeana si sa se vanda tot m-am saturat de mizeria asta ....

Astristul15.01.2008 12:47
PS Parca Ioan Becali avea interdictie la practicarea impresariatului, pentru evaziune fiscala (altii iau puscarie la greu pentru asta).

Pentru asta exista fratele Victor! :dry:

:steagcruce:

steaua_gloria15.01.2008 13:56

Daca pleaca si Emeghara si Goian ramanem intr-o situatie jalnica. Cel putin emeghara sa ramana. Am gasit si noi un jucator de valoare si acum pleaca. Jiji , da-l si pe zapata si faci praf totul.

SzabiStelistu15.01.2008 15:09

apararea Stelei e foarte buna.....daca pleaca Dorin,il inlocuieste golanski....dar dak pleaca si emeghara cine il mai inlocuieste???problema e in atac...Becali TREZESTE-TE SI ADU NISTE ATACANTI DE VALOARE SI LASA APARAREA!!!FACI PRAF TOATA Steaua!!!

Kustic15.01.2008 17:18

chiar frateeeee TORJE mare pierdere!!!!! cum frate cum!! torje e stelist!!! torje se duce la Dinamo pentru bani daca e! bani are si Steaua!!!

 

cu toate ca am inteles ca se duce ca imprumut si in viitor un posibil transfer!!! dar totusi torje la Dinamo!! pacat!!!

 

aa si app sper sa isi revina Razvan Ochirosii!!!! pustiu are talent pacat cu accidentare

Astristul15.01.2008 22:25

Torje Stelist??? Asta n-o stiam!

Stiam ca e "polist", dar stelist???

In fine, ce sa-i facem? Daca Steaua nu a intrat pe fir, asa cum n-a intrat nici pentru Deac, sau alti jucatori de valoare si tineri...

:steagcruce:

stelis216.01.2008 08:09

bha nu va mai agitati degeaba!ca oricum ciobanu vinde tot ce prinde!daca Steaua cumpara in perioada asta de transferuri vreun jucator d peste 1,5mil io ma apuc d baschet!ciobanu vinde aq d 10mil ii vin j aia 10 mil din Liga,mai vinde la vara d 5mil,in tot acest timpcumpara d 400-800mii j prin toamna asa vinde clubu lu vantu(thoamne ajuta!!)

 

 

 

 

parerea mea

MoWeed16.01.2008 08:16

Degeaba va tot ganditi la Torje ala costa mai mult de 4-500.000 de euro cat da ciobanu pe un jucator.

Lacatush16.01.2008 08:46

Asa vrea acest abject personaj sa lupte pentru castigarea campionatului?...vanzand toti jucatorii de valoare de la Steaua?!! Nenea beehehecacali,cu al de Surdu,Lovin,Ov Petre&Co,nu ai sa prinzi nici locurile 5-6 pentru UEFA. Sa nu uiti sa inscrii clubul in Intertoto.

novac16.01.2008 10:25
Degeaba va tot ganditi la Torje ala costa mai mult de 4-500.000 de euro cat da ciobanu pe un jucator.

 

Nu gresesti de loc cu suma de transfer/atacant.... Dobitoaca a declarat astazi in prosport ca cei 3 atacanti vor veni pe banii de pe Dica. Bineinteles dupa ce-si opresc el si "varu" cate 1 mil de buzunar, eventual si salariile pe un an + primele de instalare ale noilor armasari.

 

"Giovani vinde, eu cumpar. Din banii pe Dica iau trei jucatori"

Asadar, dati trei jucatori si luati trei. Incasati mai mult decât platiti?

Ce naiba?! Pentru mine e un maruntis asta...", plm asta-i omul...

 

"Deci sunteti linistit în ceea ce priveste viitorul Stelei...

Mai mult decât linistit. Luam campionatul si mergem în Liga Campionilor, o sa vedeti! " - nenorocitu'...

1uLy4Nn16.01.2008 14:15

nu o sa plece nicaieri..nici el nici Goe

Astristul19.01.2008 14:57

Dica si Goian poate sa plece, dar ce ne face daca pleaca si Rada????

Ciobanul e nebun, Rada cica nu face mai mult de 1 milion de euro, si el il vinde in Anglia si p'asta! Rada a fost cel mai constant fundas in sezonul asta. El si Sapunaru de la Rapid. Si noi il dam imediat?

Cu cine o sa jucam in aparare? Cu Radoi si Ghionea, iar unica rezerva va fi Baciu! :dry:

forzateaua