FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

[it + Mkt/pr] Spam

SSK13.01.2008 14:00

Trebuie analizata posibilitatea de a trimite mailuri de promovare a AISS tuturor userilor aflati in baza de date a fcsteaua.ro.

 

Deadline pentru studierea acestei posibilitati: 20 ianuarie. Ulterior, vom stabili un nou deadline pentru crearea un mail-tip si expedierea efectiva a acestuia.

carminastan13.01.2008 16:28

se poate face destul de repede(max 2h si asta exagerat) un script care sa citeasca userii din DB (eventual filtrati) si sa trimita la fiecare mail (html si/sau) text.

Kustino13.01.2008 20:29

Cred ca acest lucru intra tot ladep. marketing ( nu ma refer la partea tenica ci la promovare ), asa ca aveti un pic de rabdare cu acest proiect ce tine de promovare.

Azzido14.01.2008 08:35

propun sa redactati textul si apoi o sa ne apucam de trimis astfel de mail-uri tuturor membrilor fcs forum, tracker si AISS.

consider oportun un text in format html cu optiunea vizibila de dezabonare,

este obligatoriu sa contina datele deidentificare ale AISS.

de creat adresa i***@***

carminastan14.01.2008 08:41

E bine ca mailul sa fie trimis si in format html si in format text. Stiu foarte multi oameni care au setare de text. Il trimitem multipart.

Si cum trimiterea propriu zisa cu scriot cu testare cu tot dureaza atat de putin, da, Ar trebui definitivata intai forma.