@Dany`s
A fi Roman nu este o rusine.Rusinos este sa ucizi,talharesti,furi,inseli,minti,violezi,etc,etc.
Ca fiecare copac care are uscaturile lui,asa fiecare popor are tiganii lui ( ca sa o zic pe romaneste).
Sa nu uitam ce fac alti straini care au venit in Romania imediat dupa revolutia din 89`cu o bruma de dolari si peste noapte dupa ce au dat tunuri mari statului roman au ajuns mari patroni.Este adevarat ca multi dintre noi nu mai sunt de mult patrioti sau pur si simplu cuvantul patriot il lasa rece,dar cand ajungem sa fim condusi de niste neica nimeni care abia au invatat sa se semneze si stiind prin ce mijloace a ajuns sus ,sa nu ne mire de ce multi romani si tzigani aleg sa plece afara sa munceasca sau sa dea in cap la drumul mare.Oricum...ne-am scos,suntem in U.E...restul e CANCAN !