FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sapte amicale (ProSport)!

fcsteaua.ro07.01.2008 00:59

PROGRAM Steaua va participa la nu mai putin de trei turnee de pregatire în intersezon, locatiile alese fiind Oliva Nova - Valencia (Spania), Larnaca (Cipru) si Antalya (Turcia).

 

Astfel, la numai o zi dupa ce se reunesc pentru efectuarea vizitei medicale, ros-albastrii vor pleca în primul stagiu de pregatire, desfasurat în perioada 9-19 ianuarie, urmând a se caza la luxosul hotel Oliva Nova Beach.

 

De asemenea, elevii lui Lacatus vor sustine si o partida de verificare.

 

Al doilea turneu va avea loc în perioada 25 ianuarie - 5 februarie, la Larnaca, unde vor locui într-un alt stabiliment de cinci stele, Palm Beach.

 

Ultimul stagiu va avea loc între 11 si 16 februarie si va include doua partide amicale.

ovi28nor07.01.2008 07:43

:steagcruce:

 

 

DA AVEM AMICALE SPERAM CEI MAI BUN IN URMA LOR SI SA NU NE FACEM IARASI DE RAS......UN NOU INCEPUT O NOUA SPERANTA MEREU IN TOP FORZA Steaua

laur_2307.01.2008 07:46

La multi ani Ilie Dumitrescu ! ( mai bine o zi mai tarziu decat niciodata) si

La multi ani Banel Nicolita !

in rest- numai de bine !!!

alin-b07.01.2008 07:56

forzateauaforzateaua avem amicale cele mai bune dar sper sa nu ne facem de ras

 

la multi ani banele si lui rada ca e ionut si lu fratimio :steag_steaua_ro:

 

La multi ani Ilie Dumitrescu ! ( mai bine o zi mai tarziu decat niciodata) si

La multi ani Banel Nicolita !

in rest- numai de bine !!!

tu esti gugu?

puiu mordasan07.01.2008 09:21
:steagcruce: "LA MULTI ANI!" Banel Banel!!! Forza Steaua MEREU CAMPIONI!!!
ssinpadureacualune07.01.2008 09:36

Jucam numai cu echipe cotate sub noi valoric.Dc nu sunt si 2-3 meciuri cu echipe mai bune ca noi,ca sa se vada adevarata valoare?Si,incaodata,unde sunt jucatorii aia de 15-20 de milioane de euro??Si ce mai cauta surdu si Lovin in continuare in lot??Si cum sa il dea pe Neaga la ciori??L-ar omori psihic...

SzabiStelistu07.01.2008 10:04

pe astea trebuie sa batem fara emootii!!dak nu atunci inca nu a revenit Steaua :Poricum speranta moare ultima!!LA MULTI ANI BANELE!!!!FORZZA Steaua

Virgil07.01.2008 18:15

Ar fi bine sa castigam cat mai multe din meciurile de pregatire. Eventual pe toate. Chiar daca Lacatus spune ca nu il intereseaza rezultatele acestor meciuri.

yo_marius07.01.2008 18:22

si totusi in Anglia si Spania joaca astia fotbal de rup....noi luam "pauza competitionala" cate 3-4 luni......si mai avem pretentii la performante.

nu e normal ca un jucator care freaca tusa 3 luni sa acuze prima bruma de oboseala cand joaca miercuri-sambata?? oare cum aia de la Murcia sau stiu eu Wigan pot sa joace cate 50 de meciuri pe sezon fara sa aiba super-jucatori si la noi dupa 2 luni acuzam "oboseala"??....Liga de rahat cu un conducator si mai de rahat....

Virgil07.01.2008 18:57

Da. In Spania si Anglia clima e blanda iarna si permite desfasurarea meciurilor. Uite, de pilda acum la Madrid sunt 10 grade C, la Londra 7 grade C, iar la Birmingham 5. La noi abunda temperaturile sub 0 grade, iar terenurile se afla sub zapada. Nici suporterii nu vin pe stadion pe un astfel de timp.

 

Si inca ceva. Romania nu este singura tara care intrerupe campionatul pe timpul iernii. Toate tarile din estul Europei procedeaza la fel.

Lacatush07.01.2008 21:13
Jucam numai cu echipe cotate sub noi valoric.Dc nu sunt si 2-3 meciuri cu echipe mai bune ca noi,ca sa se vada adevarata valoare?Si,incaodata,unde sunt jucatorii aia de 15-20 de milioane de euro??Si ce mai cauta surdu si Lovin in continuare in lot??Si cum sa il dea pe Neaga la ciori??L-ar omori psihic...
Sherifu,doar teoretic aceste echipe sunt cotate valoric sub noi. Cruda realitate e alta...o stim cu totii!!!
leynad7207.01.2008 22:08

Momentan avem un singur jucator achizitionat (si ala sub forma de imprumut).

8 jucatori sunt pe picior de plecare.

Scor la transferuri : 1-8.

Daca gasiti vreun motiv pentru care am avea de ce sa ne facem iluzii ca in returul acesta s-ar putea sa jucam fotbal si nu aceeasi tzurca de pana acum, sunt curios sa-l aflu...

Jucatorii nu mai vor sa vina la Steaua, asta e cruda realitate.

Nici din tara (vezi declaratia lui Szekely de la Otelul), nici din strainatate.

Nu vine nici Pinto, si nu va veni nici Armenteros.

A aflat mai toata lumea ce hram poarta al nostru patron.

Asa ca referitor la amicale, stati linistiti...vor fi alte clipe de umilinta adaugate celor deja traite pana acum.

E foarte greu sa mai gasesti echipe mai slabe decat Steaua din ziua de azi.

Si asta practic, nu teoretic.

dax4707.01.2008 23:32

Lasa mah, nu fiti tristi, intra marele circar pe teren si joaca el, sa ne arate cum e cu oile. Pacat ca nu ne putem distra si noi precum adversarii nostri. Nici securitatea nu ne putea face atata rau...

Astristul08.01.2008 10:21

Mda, acum aflu ca Gigi l-a imputernicit pe "giovana" sa-l vanda pe Rada. Foarte inteligenta miscare. Oier de 2 bani, il vindem pe Rada, dar lasa ca nu-i nimic, il avem pe Baciu nu? Ala stalp al apararii. Sa inteleg ca aia care chiar fac treaba la Steaua trebuiesc vanduti sa-si scoata banii creditorul....

:steagcruce:

lucvald-190208.01.2008 12:12

7 amicale ....7 amicale...da' transferuri p..... !!!!!

Lacatush08.01.2008 14:21
Lasa mah, nu fiti tristi, intra marele circar pe teren si joaca el, sa ne arate cum e cu oile. Pacat ca nu ne putem distra si noi precum adversarii nostri. Nici securitatea nu ne putea face atata rau...
O sa joace...turca-ntre oi. Noi radem,dar e de plans fratilor.
steaua_gloria08.01.2008 15:05

7 amicale cu echipe de duzina.

Claudinho09.01.2008 18:39

Cred ca echipele care au fost alese pentru amicale sunt putzin cam slabe.adica ma refer ca sunt mult sub Steaua.cred ca ar fi trebuit planificate niste amicale mai serioase cu echipe apropiate ca valoare.degeaba bati pe FC.ciorogarla cu 20-0 si in eurpa esti ciuca batailor.