De ce toata lumea plinge dupa Hamu? A fost bun, foarte bun, extraordinar anul trecut, anul acesta iau intrat fitele in cap si gata nu prea a facut mare lucru. Este jucatorul care in 70% din interviurile sale spunea ca spera sa prinda un contract bun in Rusia, ca vrea in rusia, ca vrea sa plece, de fiecare data era nemultumit de ceva; s-a luat la bataie cu Neaga, a scapat gol din corner cu Villareal, numeri pe degete paradele din acest sezon, dar in schimb cite greseli, cite iesiri eronate.... Lasati-l sa se duca. Il avem pe Tudor; un baiat plin de ambitie si dorinta de afirmare, care a stat un an jumate pe banca ca sa ajunga titular si cind a intrat nu a dezamagit. Hamutovski a stat citeva meciuri pe banca si spune ca nu e corect. I s-au dat destule sanse anul acesta. Ajunge, sa-l lase pe Tudor sa dovedeasca ce poate. Hamu nu mai este acelasi din sezonul trecut, i s-a parut ca este titular incontestabil si s-a culcat pe o ureche si nu s-a mai concentrat indeajuns.
Asta e! Nu trebuie sa facem tregedie mare din plecarea lui Hamutovski