FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Domeniu-cer Lamuriri!

danimarcu04.01.2008 18:18

Salut toata suflarea stelista si urez tuturor LA MULTI ANI si un an nou plin de impliniri!

Rog pe cei care se pricep mai bine decat mine sa ma lamureasca:am vandut unuia un telefon NokiaN95 8GB,iar din negocieri ,in locul unei mici diferente de bani s-a oferit ca-mi vinde un site+domeniu .Cum amicul meu care e specialist in chestiile astea e plecat in concediu pentru inca 3 saptamani,ma gandeam sa intreb aici daca faci vreo sfaraiala cu acest domeniu?Sau e doar o cheltuiala in plus?

Multumesc celor care ma pot ajuta!

Dragoshel04.01.2008 18:19

domeniu e .ro .com .net???

danimarcu04.01.2008 18:31

Salut,@Dragoshel- e .org :wacko:

Dragoshel04.01.2008 18:42

Salutare

Acuma depinde si de la ce firma , au am facut si 33 RON, si 35 RON deci intre 30-40 RON

iar un domeniu, cam tot atat costa...

 

Acum depinde si pe cat timp e domeniu, 1 an, 6 luni, 4ever....

Azzido04.01.2008 19:14

salutare, inchirierea unui domeniu este in jur de 50$ pe an, eu zic sa-l lasi in durerea lui cu domeniu cu tot.

poti sa-ti iei si tu un astfel de domeniu de oriunde, de obicei de la furnizorul tau de internet sau de pe site-uri specializate

danimarcu04.01.2008 20:05

Oricum,omul dorea sa-mi dea domeniul pentru 35 de euro ,bani pe care-i scadeam din pretul telefonului...

Macar de-mi oferea ceva mai pe intelesul meu,cum ar fi un cartus de tigari,o roata de masina sau vreo sticla de Whisky... :biggrin:

Asta este,il dau in ma-sa de domeniu ,urmeaza o ora de negocieri la sange!...Nu de alta,dar nu ma dau banii pe-afara din casa...

Dragoshel04.01.2008 20:12

oricum nu se merita, daca nu esti cu siturile sau cu astea..

steaua_gloria04.01.2008 20:57

@danimarcu

Stii cum se zice: Ce-i in mana nu-i minciuna.Asa ca mai bine cere-i bani.

danimarcu05.01.2008 12:18

@steaua_gloria -ai dreptate.Caz inchis!

Probabil nu era cazul sa deschid un topic pentru aceasta chestiune,asa ca rog moderatorii sa-l arunce la cosul de gunoi!

George Stan09.01.2008 12:01

depinde de numele domeniului. daca e un nume bun, ajunge la preturi astronomice, mii, zeci de mii de Para, doar numele.

danimarcu09.01.2008 14:08

lojasvirtuais.org -"magazinevirtuale"pe romaneste.

Am intrat si e totul suspendat,omul mi-a zis ca nu mai are timp sa se ocupe.Oricum,am incheiat afacerea cu el,fara a cumpara acest domeniu,poate l-as cumpara doar daca ar fi ceva de capul lui.Intra si vezi ce parere ai...

Azzido09.01.2008 16:07

site nasol, nu se merita, domeniul este banal. nu-mi spune nimic

axl09.01.2008 16:09

Daca avea tits sau youngsluts in denumire l-as fi cumparat eu.

ciprian_126.01.2008 16:53
domeniu e .ro .com .net???

cred

 

avetu usd ???

 

site nasol, nu se merita, domeniul este banal. nu-mi spune nimic

Atunci de ce nu inchizi topicul ??????

IONUTZ-CIPRIAN26.01.2008 17:16

Cred ca mai degraba o sa-ti inchida cineva dreptul la opinie!!

danimarcu27.01.2008 22:44
cred

 

avetu usd ???

 

 

Atunci de ce nu inchizi topicul ??????

 

Azzido se referea la site-ul ala despre care intrebam eu...

Ce te bagasi in seama,fara sa stii care-i treaba...Mai bine ai avea grija de forumul ala al tau

ca ai o gramada de vizitatori ...cred ca deja sunteti vreo 4-5 membri,nu?