FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Armenteros si William vin sigur (GSP)!

fcsteaua.ro29.12.2007 21:48

Finantatorul stelist, Gigi Becali, a anuntat la Poiana Brasov ca jucatorii Emiliano Armenteros, 21 de ani, in prezent sub contract cu echipa spaniola FC Sevilla si atacantul brazilian William Barbosa, de 24 de ani, de la echipa japoneza de esalon secund Vegalta Sendai sunt "ca si veniti" la Steaua.

 

Becali a declarat, de asemenea, ca gruparea ros-albastra a mai efectuat un transfer in afara de aducerea celor doi dar a refuzat sa ofere mai multe amanunte despre acesta.

Khalid29.12.2007 23:09

Si marmota invelea ceva in stalion. :rolleyes:

shack3r29.12.2007 23:16

da..mari jucatori.unul de la sevilla b si unul din Liga a 2-a japoneza..

Wally29.12.2007 23:46

Cand zice ciobanul ca ceva e sigur, eu o sa iau de bun exact contrariul. Deci imi iau gandul de la cei 2...

SzabiStelistu30.12.2007 00:13

armenteros sa vina!!dar celalalt nu are loc.....ca ii si habibou....poate ramane Dica......Badea......sau nu stiu ....Laca stie mai bine!un an nou fericit tuturor!

john_8630.12.2007 01:43
Si marmota invelea ceva in stalion. :rolleyes:

nu te lua de marmota. pentru ca e de-a noastra :P

4_ever_steaua30.12.2007 09:00

daca a zis Becali asta nu stiu ce sa cred:))

dannyfansteaua30.12.2007 09:28

nu stiu cat de bun poate fi brazilianul ala de Liga a2-a japoneza dar... asta e dak nu stim sa facem transferuri cat despre armenteros sa=l vad in tricolu ros-albastru ,atunci voi fi convins ca e la Steaua.

kosm1n30.12.2007 10:47

numai sa vina atat cer! armenteros eu cred ca o sa fie bun pentru ca toata lumea stie cati jucatori de valoare au produs categoriile inferioare ale FC. Sevilla! Barbosa e brazilian si toti brazilienii joaca bine daca cineva le da incredere si se simt in largul lor! Apoi Fernandez zic ca mai bn pentru banca de rezerve! Daca revine Mirel si cu Plesan suntem salvati!

mNiosu30.12.2007 11:45
da..mari jucatori.unul de la sevilla b si unul din Liga a 2-a japoneza..

 

Frate decat de la Vaslui Bistrita si Galati mai bine din Liga 2 spaniola care cred ca este cel putin la nivelu Ligii 1 daca nu peste ea ... :wink:

 

:steagcruce:

kiron30.12.2007 12:58

:steag_steaua_ro: nu il inteleg pe Becali , de ce nu baga 200-300 mil EURo in jucatori ca oricum isi recupereaza investitia si nu cred ca cu - 600 mil euro pe an saraceste el

stelistub30.12.2007 13:51

Asteptam si vedem sunt tineri, ramane de vazut cu transferul

il_scorpio30.12.2007 14:37

Duamne ce transferuri...macar 2 jucatori ca lumea n-am luat....

White_R30.12.2007 17:14

Da cine il mai baga in seama pe Jiji ? Chiar daca zice adevarul tot Jiji ramane si ce zice el nu conteaza

stelistub30.12.2007 17:25

Bogdan Stancu ar fi bun pentru Steaua

Kustic30.12.2007 18:04

mahhh dar totusi nu vad care din jucatori adusi valoreaza macar 2 mil de euro sa nu zic 5 10 cum zicea becaliotu

marshal30.12.2007 18:09

doamne,unde am ajuns,sa luam jucatori din Liga 2 japoneza,a pentru Torje nu are nimeni ochi

steaua_gloria30.12.2007 19:06
:steag_steaua_ro: nu il inteleg pe Becali , de ce nu baga 200-300 mil EURo in jucatori ca oricum isi recupereaza investitia si nu cred ca cu - 600 mil euro pe an saraceste el

Pamantul catre kiron: SCULAREA. Am io o idee vaga ca ai o impresie buna despre Becali.

steaua_gloria30.12.2007 19:11

Oricum , armenteros cred ca ar fi un transfer bun. Imi plac golurile sale de pe youtube :biggrin: .Are un sut puternic.

strezahuzum30.12.2007 20:06
mahhh dar totusi nu vad care din jucatori adusi valoreaza macar 2 mil de euro sa nu zic 5 10 cum zicea becaliotu

 

Doamne, nu-mi vine sa cred ca mai exista inca oameni care cred ce spune Bekkali. Ce dracu, ati uitat deja ce-a fost asta-vara ? Transferurile de zeci de milioane de euro pe care urma sa le facem (Belluschi, Camus, etc) si care pana la urma s-au rezumat la alde Surdu si compania ? Tot n-ati inteles ca in viziunea lui El Ciobandante "jucator bun" e ala care nu costa mai mult de 400.000-500.000 de euro, nu cere salariu mai mare de 100.000 (ca sa nu se supere finul) si poate fi apoi vandut de 3-4 ori mai scump ? Mentalitate tipica de bisnitar imputit.

joe2130.12.2007 20:07

Mai frati stelisti, nu stiu cat de relevante sunt fazele de pe youtube, dar s-a ajuns clar la un capat de drum...In campionat orice viitoare petrada e vanduta pe cateva sute de mii de Euro, aci-i dau dreptate ciobanului, trebuie inceput a fi pusi la colt cei care din asta traiesc, vandutul jucatorilor din provincie...Nu-i loc sa-i cumperi pe un cvasi anonim ca Stancu, Mardare si altii chiar daca au marcat goluri in nationala de juniori fara niciun stress pe cap de la echipele de club, fie si in UK. Cand vin la Steaua, se schimba situatia, dau de istoria clubului, de jucatori emblematici in vestiar ca Radoi, se schimba baietii, li se cam inmoiae picioarele si lustruiesc banca... La Steaua, trebuie macar o generatie de jucatori medii de afara care daca nu lupta pentru culorile Stelei sa lupte pentru afirmare personala, ceea ce-am cerut la multi dintre jucatorii nostri...Il astept pe Banel sa ma contrazica, in rest va doresc tuturor La multi ani ! Forza Steaua !

Sylvyx31.12.2007 08:18

Ala minte de ingheata apele. A mai zis el multe prostii la alte tranferuri si u s-a materialziat nici unul. Pana nu e ceva oficial si il vad pe ala cum semneaza nu cred absolut o iota.

 

FORZA Steaua!!