Din pacate ,viitorul suna Chefere. Unii chiar se respecta si vor sa impuna respect. Indiferent cine investeste la CFR, o face cu cap si rezultatele nu vor intarzia sa apara, daca se va continua in acest ritm. Spre deosebire de experimentul Poli AEK, proiectul CFR are toate sansele sa reuseasca. Fotbalul s-a schimbat in ultimul deceniu extrem de mult, din pacate managementul Stelei a ramas in secolul trecut.
Unii sunt oieri si nu se vor schimba niciodata.
Ma intreb unde ar fi fost Steaua daca s-ar fi investit din ce in ce mai mult (intrarea in CL, aducand un bonus semnificativ la bugetul clubului) in jucatori cu experienta in cupele europene si nu in petarde si tinere sperante . Probabil ca in loc de a fi umiliti de Lyon sau Real, am fi putut sa ne batem de la egal la egal macar acasa. Probabil ca in loc de un punct si de infrangeri aproape pe linie, inclusiv cu bucatarii de la Slavia am fi putut sa ne calificam in optimi.
Din nefericire, mediocritatea se plateste regeste la Steaua. Oierul nu are nevoie de profesionisti ci de slugi, este un exemplar scapat cumva din evul mediu.
Sper ca Dica sa isi revina, dar ne trebuie neaparat un jucator de creatie, care sa "inventeze" pase de nicaieri. Trebuie in cele din urma sa aducem jucatori de FOTBAL.
Si mai este o problema, o parte din jucatorii actuali au acumulat experienta vasta in cupele europene, sa aduci altii, chiar mai valorosi, dar fara experienta la nivel inalt implica eventual iesirea timpurie si rusinoasa din Europa, a se vedea cazul CFR.
Desigur daca ar exista management la Steaua s-ar face un plan pe 5 - 10 ani si apoi s-ar culege roadele, din pacate nici macar de pe o zi pe alta nu se stie ce se va intampla.
In order to survive [at a competitive level], some things must change.