Vad ca la noi sunt respectate sarbatorile legale, vacantele de iarna,primavara,vara si toamna ale fotbalistilor.
De cand s-a transformat fotbalistul in meserie practicata? de unde vacante si sarbatori legale? ...
Cand oamenii sunt liberi, platitorii de bilete si consumatorii de publicitate de la TV si radio, actorii trebuie sa fie pe scena! ... sa aiba unde sa-si duca familia; sa se intalneasca cu prietenii; sa bea o bere cu suporterii prieteni si dusmani; sa discute despre fotbal ...sa-l manance zi si noapte ...
asa ...dam legi prin care de fapt protejam neputinta jandarmilor de a pastra ordinea ... si indepartam de la spectacol tocmai pe cel care ar trebui sa i se ofere conditii mai bune pe stadioane, locuri de parcare la stadion, un comportament mai uman al fortelor de ordine pentru cei ce nu deranjeaza ordinea, un scaun curat si curatenie pe stadion, un pahar de racoritoare sau chiar si bere la preturi normale si nu prohibitive, un loc unde suporterii sa poate manca un mic si bea o bere in incinta stadionului sa stea de vorba si sa se bucure,respectiv ...SUPORTERULUI ROMAN ... care dupa ce ca este schingiuit de guvernanti si necazurile zilnice, cand se duce si el sa vada un spectacol la stadion ( asta daca nu cumva domnii forbalisti nu au liber, daca nu este o sarbatoare unde trebuie sa fie si ei prezenti, sau daca nu sunt in concediu) este tratat ca un dusman chiar in propria lui casa ...stadionul echipei cu care tine!
