Primul meci amical pe care Steaua îl va susține în 2008 va fi în compania polonezilor de la Wisla Cracovia. Întîlnirea va avea loc pe 15 ianuarie, în cantonamentul pe care roș-albaștrii îl vor efectua în Spania, la Valencia, în perioada 9-19 ianuarie.
În plus, s-au mai perfectat alte douã meciuri de verificare pentru stagiul din Cipru, cu Lokomotiv Sofia și cu Levski Sofia.
