FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mentalitatea bat-o vina!!

weber_p02.05.2005 12:48

Si totusi pe cine???

toata lumea in Romania e cunoscatoare in fotbal! Pe cine ati vrea voi sa aduca din Romania Gigi?? pe mansour?? o sa ajunga la Steaua si de aici o sa inceapa basinile arfele si intr-un an pleaca si asta afara!! noua nu ne trebui un atacant din Romania fratilor! noi tre sa luam in primul rand un atacant daca nu doi cu mentalitate de luptator ca degeaba se chinuie Walter cu astia din Romania ca astia se complac in stadiul asta de mediocritate! pot venii si mitrivici si mansour si cine mai vreti voi o sa se intample acelas lucru o sa fie o mentalitate de kkt si nu o sa faca nimic!! Steaua ARE NEVOIE DE JUCATORI CARE SA SE GANDEASCA NUMAI LA VICTORIE CA Radoi Ghionea SAU MAI NOU Dica!!!! daca ar gasii Gigi 11 jucatori cu mentalitatea lui Radoi am avea cu adevarat o echipa competitiva!!!!

Virgil02.05.2005 14:32

Si totusi câstigatoarea din 1986 a Cupei Campionilor Europeni avea în componenta numai jucatori români.

Weber,te grabesti sa insulti.

Nu ai dreptate.

Sunt multi jucatori cu personalitate în tara.

Si cu determinarea si mentalitatea lui Radoi.

Singurul lucru care ar trebui facut,ar fi sa fie alesi cu mai multa atentie.Si sa se vrea sa fie adusi, indiferent de pret.

Aici nu se împaca varza cu capra.La pret.

weber_p02.05.2005 14:39

si totusi exista o diferenta mare intre mentalitatea celor din 86 si cea a jucatorilor din ziua de azi! cei de atunci jucau mai mult de placere in vreme ce astia de azi joaca numai cu gandul la bani!! Fotbalul e doar un joc care a fost stricat de bani!! nu stiu daca cineva a avut ocazia sa ii vada pe baieti la cervantes!! atunci cand au jucat cu copii aia! eu i-am vazut si se vedea pe fetele lor ca se distreaza! asa trebui jucat tot timpul!! dar si tu ai dreptate exista jucatori cu mentalitate de invingatori dar astia sunt mai scumpi si nea Gigi nu vrea sa dea bani pe ei fiinca nu poate sa-i transforme in marionetele lui!! Neaga a avut ceva de spus si imediat i s-a aratat usa!! Daca si Radoi ar spune ceva in fata lui Gigi ar fii si el "vandut"!!

misha02.05.2005 14:57

o intrebare weber_p:

de ce iti doresti atat de mult jucatori din alta tara?

Virgil02.05.2005 15:07

E clar,crede ca au alta mentalitate.

Or avea,dar pe lânga mentalitate mai trebuie si valoare.

Iar ca sa iei jucatori de valoare,stim cu totii ce trebuie.

Uite ca Nationalul aduce mereu jucatori straini de care nu a auzit nimeni.Si desi nu e un club cu posibilitati,cel putin la vedere,an de an reuseste sa puna probleme echipelor considerate mari.

Eu cred ca in afara de jucatori buni trebuie si o Conducere buna.

Regret ca nu avem la Steaua un presedinte ca Gino Iorgulescu.

Gino daca avea banii lui Gigi,nu-i statea nimeni în fata în tara asta.

misha02.05.2005 15:24

sa presupunem ca printr-o minune la Steaua ar veni un patron multimiliardar si i-ar aduce pe ronaldinhio, Ronaldo, eto'o, Beckham, deco, sevcenko, casillas, thierry Henry etc si ca antrenor sa il avem pe jose mourinho

weber_p ti-ar placea sa castigi titlul si multe altele cu echipa aceasta sau ti-ar placea sa castigi cu o echipa formata numai din romani

 

ps:ce te face sa crezi ca fotbalistii din strainatate vor pune suflet pentru Steaua ? :wink:

Motanu D02.05.2005 19:36
ps:ce te face sa crezi ca fotbalistii din strainatate vor pune suflet pentru Steaua ? :wink:

Un profesionsit nu va pujne suflet pentru Steaua, dar va da tot ce poate p[entru echipa la care joaca. Cat despre fotbalisti care pun suflet pentru echipa, uita-te la 70% din fotbalistii din campionatul intern si vei intelege cum e treaba...

Mourinho, ca tot vorbeai de el, nu e nici pe departe un fan al lui Chelesea. Dar e profesionist si atat timp cat lucreaza penrtu acea echipa va face tot posibilul sa castige totul. Daca maine va pleca, de pilda, la Arsenal, va da totul pentru Arsenal...

Un alt exemplu in acest sens este Figo. Si sa nu uitam ca si Cartu a fost in tinerete Stelist. Si a dat totul pentru Craiova...

Deci raspunsul este ca un fotbalist profesioniost, indiferent de nationalitate, va da totul pentru Steaua daca va juca aici. Si sunt sigur ca Radoi, daca -prin absurd - ar juca la Dinamo, ar da totul pentru ei. Pentru ca este profesionist !!!

Motanu D02.05.2005 19:38
Regret ca nu avem la Steaua un presedinte ca Gino Iorgulescu.

Gino daca avea banii lui Gigi,nu-i statea nimeni în fata în tara asta.

Ce sa-i faci, asa-i cand ai patron un mare specialist in fotbal. Partea proasta e ca Gigi nu-i lasa sa-si faca treaba pe cei care se pricep la fotbal. Incepe sa-mi para rau ca nu a prins un loc in parlament, sa se ocupe de politica si sa lase fotbalul pe mana celor care se pricep. Precum Zenga, Gino Iorgulescu, etc.

FANATIK RED-BLUE02.05.2005 22:33

Eu cred ca problema, cu mentalitatea, are radacinile inca din perioada de formare a jucatorilor, adica din perioada junioratului.Cand selectia se va face pe valoare si nu pe spaga,cand metodele de lucru vor fii cel putin ca la nivelul echipelor din Vest, cand se vor imbunatatii conditiile de pregatire,Atunci......................

weber_p03.05.2005 20:06
o intrebare weber_p:

de ce iti doresti atat de mult jucatori din alta tara?

fiinca e vorba de faptul ca aia desi isi iau foarte multi bani sunt cu adevarat profesionisti si nu conteaza la ce echipa joaca fiinca ei oricum o sa dea totul pe teren exact cum a spus si motan_d!!! si la cealata intrebare daca as vrea sa castige Steaua tot cu jucatorii aia pe care i-ai numit tu da mi-ar convenii fiinca sunt constient ca Steaua cu jucatori din tara cel putin in urmatorii 7 ani nu o sa faca o figura mai frumoasa decat sa ajunga unde a ajuns si anul asta!! de ce?? fiinca o sa dea peste jucatori profesionisti in adevaratul sens al cuvantului!! noi trebui sa reformam fotbalul de la acel copil care da pt prima data cu piciorul in minge pana la acel conducator care sta in loja si scuipa seminte in capul suporterilor !! de ce la noi conducatorii nu stau unul langa altul??? de ce fotbalistii se injura se provoaca in fata camerelor TV si pe urma se intalnesc la bere?? Pt ca NU ESTE PROFESIONALISM in Romania!!!