FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pleaca Neaga!? (Sport.ro)

fcsteaua.ro18.12.2007 14:51

Pana sa se destrame N&D-ul de la Dinamo, stelistii ii pot pierde pe N&D-ul lor. Dupa ce Dica a fost curtat intens de echipe din Anglia, Neaga a anuntat ca s-a saturat de tratamentul patronului si va pleca din iarna.

 

"Gata, m-am saturat. In iarna am sa plec de aici. Nu mai suport", a spus Neaga, informeaza Libertatea.

 

Totul a pornit de la declaratia finantatorului Stelei: "Am fost un prost ca le-am adus pe Neaga la Steaua". El a platit 800.000 de euro pe Neaga in aceasta vara, ca el sa se intoarca din Coreea.

predatorpulse718.12.2007 15:18

Gigi isi da iarasi in petec,ce naiba sa mai spun,a facut rahatul asta cu nspe jucatori,ultimii 2 fiind Elton si Andrey,care au plecat injurand printre dinti,desi au fost baieti cu bun simt si nu s-au luat de club ci de babuinul care il conduce.

Pai bine mai hahalera,Neaga a dat bani de la el ca sa vina la Steaua,si chiar daca nu a jucat grozav,ti-a castigat meciul cu Dinamo zdreanto,a pus inca 3 pc intre noi si o contracandidata la locul de CL,stii tu CL,competita aia la care salivezi tu. Plus ca Neaga e unul dintre putinii jucatori care chiar alearga si fac presing si e unul dintre putinii care stie sa faca si un dribling. Asa te porti ciobane cu singurul care poate sa preia cu succes pozitia lui Dica daca acesta pleaca.

Eu unul inteleg reactia lui Neaga din libertatea,daca chiar asa a spus rica. Tu dai bani ca sa vii la o echipa,lucru f rar in ziua de azi,muncesti zi de zi chiar daca nu prea esti intr-o forma grozava si dupa 6 luni ti se spune sa pleci,cum naiba sa te simti. ca sa nu mai vb ca nu cred ca rica a jucat vreodata pe pozitia lui Dica de cand a venit,ba e pus atacant,ba extrema si se vede ca nu se pricepe,e exact situatia lui surdu care este un atacant care vine din linia 2 si tot il vedem extrema la Steaua.

 

Ciobanul daca chiar vrea sa scape de Neaga sa o faca in vara,acum il preseaza pe jucator sa plece,exact cum a facut si cu alti jucatori si mai ales cu antrenorii Stelei,el are scuza perfecta "jucatorul a vrut sa plece,eu ce sa ii fac".

 

Doamne cand pleaca acest gibon de la Steaua ca nu il mai suport!!!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

k_apelini18.12.2007 15:39

uiteti ce face ciobanul dreq.fratilor asta ne distruge ce a mai ramas din faimoasa noastra stea iubita.NEA Jiji dute bre cu bani tau cu toti.bine a spus cine a spus ca daca nu e cap vai de picioare(doar ca in cazul lui Jiji picioarele am fi noi,suporteri)mori ciobane. :steag_steaua_ro:

Joint18.12.2007 16:16

... iar noi in loc sa protestam fata de acest jeg, ne doare mai tare de legea Dragomir. E mai important pentru galerie ca nu mai intra cu steagurile si tortele pe stadion ( erau si multe rau) decat ca o mizerie de om se pisa pe echipa pe care ei spun ca o sustin.

Khalid18.12.2007 16:29
Gigi isi da iarasi in petec,ce naiba sa mai spun,a facut rahatul asta cu nspe jucatori,ultimii 2 fiind Elton si Andrey,care au plecat injurand printre dinti,desi au fost baieti cu bun simt si nu s-au luat de club ci de babuinul care il conduce.

Pai bine mai hahalera,Neaga a dat bani de la el ca sa vina la Steaua,si chiar daca nu a jucat grozav,ti-a castigat meciul cu Dinamo zdreanto,a pus inca 3 pc intre noi si o contracandidata la locul de CL,stii tu CL,competita aia la care salivezi tu. Plus ca Neaga e unul dintre putinii jucatori care chiar alearga si fac presing si e unul dintre putinii care stie sa faca si un dribling. Asa te porti ciobane cu singurul care poate sa preia cu succes pozitia lui Dica daca acesta pleaca.

Eu unul inteleg reactia lui Neaga din libertatea,daca chiar asa a spus rica. Tu dai bani ca sa vii la o echipa,lucru f rar in ziua de azi,muncesti zi de zi chiar daca nu prea esti intr-o forma grozava si dupa 6 luni ti se spune sa pleci,cum naiba sa te simti. ca sa nu mai vb ca nu cred ca rica a jucat vreodata pe pozitia lui Dica de cand a venit,ba e pus atacant,ba extrema si se vede ca nu se pricepe,e exact situatia lui surdu care este un atacant care vine din linia 2 si tot il vedem extrema la Steaua.

 

Ciobanul daca chiar vrea sa scape de Neaga sa o faca in vara,acum il preseaza pe jucator sa plece,exact cum a facut si cu alti jucatori si mai ales cu antrenorii Stelei,el are scuza perfecta "jucatorul a vrut sa plece,eu ce sa ii fac".

 

Doamne cand pleaca acest gibon de la Steaua ca nu il mai suport!!!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

 

La cum se impiedica singur in minge ar fi o mare pierdere Neaga, ma mir de nu ii mareste salariul!

AlcaponneAISS18.12.2007 16:33

Lu` Neaga...iar trebui data inca o speranta...este un jucator bun..care inainte sa plece in coreea a facut atatea pentru Steaua....nu stiu dc ciobanu il da afara...mi se pare o pierdere pentru Steaua...mi se pare absurd sa dai cu picioru la un jucator cum este Neaga...dar.....

 

 

 

 

 

 

 

 

Jos CIOBANU...!!!!!!! :steag_steaua_ro:

Khalid18.12.2007 16:47

Cu jucatori cum este Neaga te vei bucura de fiecare data ca mananci bataie de la Arsenal in CL la un scor rezonabil.

Alex88pl18.12.2007 17:27

bah asta e chiar imbecil....nu s satura odata?il da p Neaga,Dica,Goian,maine poimaine il auzi ca il da si p Mirel....o sa ramanem cu surdu si Lovin...

suportera_nr.118.12.2007 17:27

Ce pacat ca pleaca Rica de la Steaua! desi nu a stralucit asa cum ne-am fi dorit noi, eu speram ca el sa ramana si sa demonstreze in retur ca e acel Rica dinainte de plecarea in Coreea, dar ciobanul paranoic in loc sa-l dea afara pe surdu si altii ca el, il da pe Neaga fiindca e "cu gura mare" si nu supus asa cum si-ar dori oierul. Rica, sper sa nu te transferi la dinamu asa cum se aude si iti doresc sa ai succes in continuare daca vei juca afara.

P.S. cred ca Neaga n-ar trebui aruncat ca o masea stricata tinand cont cont ca a renuntat la o gramada de bani sa revina in Ghencea si macar pentru asta ar trebui ca suporterii stelisti sa nu-l mai jigneasca asa cum fac unii chiar pe acest site, parand a fi de acord cu decizia oierului. rusine!

1uLy4Nn18.12.2007 18:00

cred ca a spus asta la nervi..nu cred ca o sa plece

eddie the 'ead18.12.2007 19:03

Sa plece Neaga, sa plece si ciobanul... M-am saturat de amandoi!

4_ever_steaua18.12.2007 19:05

numai din cauza ciobanului se intampla toata atsea la Steaua....nu vreau sa plece Neaga chiar daca a dezamagit destul de mult....dar ciobanul sa plece...x(

razvan_cmi18.12.2007 23:02

Ma cam doare-n cot de legea lui mitica .in loc sa protestam la adresa ciobanului si a manierelor sale de a conduce care ne a adus numai umilinte, o tot dam cu mitica la puscarie. Neaga este un simbol , iar daca va pleca , eu unul nu mai pot sa urmaresc si sa sustin aceasta echipa pentru ca nu mai am pentru cine.

Neaga este printre ultimii care mai simt ros-albastru. trebuie sa facem ceva care sa l faca si p el sa mai indure putin alaturi de noi. Sustinerea noastra o are in continuare asa ca poate sa treaca peste declaratiile ciobanului.

FORZA 25!

Fan_Piturca19.12.2007 07:19

Neaga, NU PLECA!

Nu e vina nimanui ca Neaga nu a marcat, el a jucat pe un post care-i e incomod. Mie imi place cum se comporta pe teren: alearga, se agita, e tot timpul atent, spre deosebire de Dica, jucator are uneori pare ca nu stie la care echipa joaca, sau fata de "eternul" Banel care DOAR alearga si altceva nimic. DACA NU AR FI MINGEA Banel Nicolita AR FI CEL MAI BUN JUCATOR DIN LUME.

Dar pe el nu-l pune nimeni pe lista de transferuri ...

NU PLECA RICA!!!

ssinpadureacualune19.12.2007 09:17

Neaga trebuie sa ramana.Nu a jucat in viata lui mijlocas de banda.El este varf!!!Atacant...ori impins ori retras!!Nu a jucat asta decat odata sau de 2 ori pe vremea lu Hagi cand dabia alerga ca il terminase ala.Trebuie sa i se dea sansa ca atacant,intr-o echipa care sa joace ofensiv.Nu poti condamna atacantii intr-o echipa care doar se apara.Nu avem mijloc,nu avem constructie si asta din cauza ca toti mijlocasii nostri sunt ori atacanti ori fundasi.Nu trebuie sa va mai zic care si cum.Lui Rica trebuie sa i se mai dea o sansa ca atacant intr-un mediu favorabil!!

Kustic19.12.2007 10:38

pai omu a fost un prost ca el a vroia sa ia un jucator care sa confirme cu 800 mii si sa il vanda cu 3 mil ca pe Thereau

 

cat despre cel mai mare jucator al Romaniei Radoi eu sincer cred ca si pustul Mardare valoreaza mai mult ca el si este si mai talentat!

 

pe mine ma oftica un singur lucru ca la dat pe Elton pe motiv ca e prea mic. dar Neaga, Cristocea, Marin cat de inalti sunt si cand ma gandesc ca Neaga si Cristocea joaca pe pozitia pe care juca si Elton, chiar daca Neaga defapt prefera sa fie atacant, dar un atacant trebuie sa aiba un joc bun de cap sau macar sa fie foarte inalt sa poata sa il nimereasca alde Lovin, din centrare, in ceafa si sa inscrie

CELINEE19.12.2007 11:27
Sa plece Neaga, sa plece si ciobanul... M-am saturat de amandoi!

 

 

asa spun si eu sa plece amandoi ca sunt satula de ei fular-campionii

MoRRano19.12.2007 15:06

Vai vai vai va-ti saturat de Neaga si de cioban sa plece amandoi, pai cum ma amandoi cum pute-ti vedea problema asta in combinatia Neaga - ciobanul cand doar ultimul are toata vina. Pe Neaga il injurati degeaba aste-as prostii. Mobutul de fecali trebuie sa plece in desert undeva sa comande oile si scorpionii si sa ne lase pe noi si pe Steaua in pace o data pentru totdeauna. O sa cheleasca echipa de jucatori un pic mai valorosi si ne lasa cu ciurucurile, in plus cred ca o sa mai ia cateva petarde de jucatori de bowling ieftini din Liga 1 in iarna asta.

 

PS Mori ciobane si lasa-ne !