Prea multã lume a uitat deja. Prea repede, prea ușor, martirii libertãții au ieșit din viețile noastre pentru a intra în ceața istoriei. Ne considerãm importanți, puternici, atotcunoscãtori și, totuși, suntem atât de mici, de lași, de insignifianți. Tocmai de aceea în fiecare decembrie e timpul sã ne plecam capul și sã ne gândim, o clipã mãcar, la cei ce nu mai sunt.
EROII NU MOR NICIODATÃ!
Oricine doreste sa participe în aceasta campanie menita a cinsti memoria martirilor cazuti în revolutia româna din 1989, poate sa o faca în perioada 16-22 decembrie....
- lipind afisul campaniei
- afisand pe Internet logoul campaniei (disponibil in mai multe versiuni)
- realizând stenciluri, grafitiuri, bannere cu emblema campaniei precum si orice alta metoda, oricât de neconventionala ar fi.
- Purtand insignele, tricoul sau hanoracul campaniei (disponibile decat pentru cei care participa activ la aceasta actiune) - cei interesati ne pot scrie la e***@***
- participand la actiunile de comemorare a eroilor, care vor avea loc la:
* Timisoara, pe 16 decembrie, la ora 15.00 in Piata Maria (se va merge catre Cimitirul Eroilor)
* Bucuresti, pe 21 decembrie, la ora 18.00 in Piata Revolutiei (se va merge catre Sala Dalles, locul unde au murit primii revolutionari din Bucuresti, pentru a se aprinde lumanari).
Pentru mai multe detalii despre aceasta campanie, accesati site-ul www.eroiinumor.ro!
