Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat, la finalul partidei castigate in fata Farului, ca vor pleca in jur de 8 jucatori de la Steaua si ca Steaua va arata alta fata in returul sezonului.
"O sa vedeti ce va straluci Steaua la anul. Acum este bine ca am terminat asa. Va zic eu ca Lacatus va sta pana la finalul anului. De plecat vor pleca 8 jucatorii, nu va zic cine pentru ca vreau sa iau bani pe ei. Sigur va pleca Dica, pe bani multi. De Goian nu stiu inca" a declarat latifundiarul.
