FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Luni si Marti la patinoar

fcsteaua.ro16.12.2007 13:05

Pe data de 17, respectiv 18 Decembrie, Steaua va disputa doua partide impotriva celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc.

 

Meciurile se vor disputa in Bucuresti, la patinoarul Mihai Flamaropol.

 

Ambele meciuri sunt programate sa inceapa la ora 17.30

 

AISS va invita sa participati la meciurile de hochei ale echipei noastre favorite.

 

Cu totii la patinoar !

Forza Steaua !

 

AISS

 

Tupac Amaru16.12.2007 17:27

O rugaminte: va rog sa imi traduceti si mie in limba romana expersia aceea de la inceput...."Csikszereda"...nu de alta, dar s-ar putea sa imi scrantesc limba daca incerc sa o pronunt...

Hok3y16.12.2007 17:42

yo merg 100%....am si meci dupa mecuul seniorilor....:D :steag_steaua_ro:

11216.12.2007 18:30

A tradus deja .

Echipa se numeste " HC Csikszereda " , Csikszereda = M.Ciuc

1uLy4Nn16.12.2007 18:49

mergem la meci. :steag_steaua_ro: .au bagat astia bilete la intrare?

yo_marius16.12.2007 18:49
Csikszereda = M.Ciuc

 

 

pardon M.Ciuc = csiks....chestia aia.....

 

 

acum am o intrebare de om care s-a uitat la hochei doar la TV (am fost doar de vreo 2 ori pe Flamaropol) iar pe forum ma rezum doar la a citi posturile legate de acest sport:112 e ungur??

11216.12.2007 19:11

:)))))

Ce legatura are asta cu hocheiul ??

Ce intelegi tu prin "ungur" . Fii linistit , nu m-am nascut in Ungaria

SSK16.12.2007 19:48

Daca e ungur, in orice caz e foarte bine asimilat :D

 

Hai Steaua!

alpopa16.12.2007 20:50

Pe la ce ora se merge la patinoar ?! Adik daca ajung la 17 mai pot sa intru ? Sau nu-i asa mare aglomeratie ? :D

1uLy4Nn16.12.2007 20:54

@alpopa

 

poti sa vii si la 17.29 si chiar dupa inceperea meciului..nu este ca in UCL :P

11216.12.2007 20:59

Tinand cont ca meciul se desfasoara in Bucuresti ,poti sa viioricand la patinoar ca gasesti loc.

Dacaar fi fost la ciuc si ai fi venit abia la 17 ( sau chiar la 16.45) nu prea ai mai fi gasit locuri....

Si mai e o diferenta : acolo cu 10 lei biletul se umple patinoarul , si aici cu bilet gratis sau de 1 leu de-abia vin 1000 de oameni

1uLy4Nn16.12.2007 21:09

pana la urma maine este cu intrare? sa stiu daca imi opresc bani ca o sa vin direct de la facultate :D

alpopa16.12.2007 23:38

Mah baieti, am ma facut niste "research" in ale hockeyului autohton si am gasit urmatoarele chestii :

- maine jucam cu HC Miercurea-Ciuc

- principala noastra rivala este cealalta echipa redutabila din Miercurea-Ciuc, Sport Club (SC) Miercurea-Ciuc

- atat HC cat si SC joaca in Liga Nationala cat si in Campionatul Maghiar

* clasament in Ungaria

1 SC 19(victorii)-1-1-7(infrangeri) 116:60 60 de puncte

2 HC 18(victorii)-2-1-7(infrangeri) 110:67 59 de puncte

 

* clasament in Romania

1 Steaua 21 victorii 2 infrangeri 243:44 63 de puncte

2 HC 20 victorii 157:32 60 de puncte

3 SC 14 victorii 4 infrangeri 153:48 42 de puncte

 

De subliniat deci ca SC si HC conduc campionatul in Ungaria !

De remarcat ca SC ignora un pic campionatul romanesc, trimitand deseori echipa a II-a. SC are inscrisa insa in campionat si o a doua echipa, SC II

Interesant e ca HC sta mai bine per ansamblu decat SC, fiind aproape de titlu in ambele intreceri

 

Si cel mai important : uitandu-ne la liniile de clasament ale celor doua echipe care se infrunta maine, observam ca pentru Steaua este NEAPARAT sa castige cele 2 dispute pentru a se pastra pe prima pozitzie !

 

CONCLUZIA : cat mai multzi la patinoar !!!

11217.12.2007 00:57

Te felicit pentru ca ai incercat sa afli cate ceva .

In Ungaria ai uitat pe DAB , care are cu 4 meciuri mai putin decat SC si HC .Deci are sanse de 95% sa termine pe primul loc. Dar nu asta decide cine ia titlul !

SC nu a ignorat deloc camp romanesc ....nu are cum sa trimita alta echipa in teren pentru ca nu exista mai mult de 1-2 jucatori in lot in afara celor 4 linii obisnuite.

Si inca ceva , cel mai important : Steaua si SC vor avea viata grea cu HC de acum incolo .

Fiti siguri cu totii ca acum nu se mai stiu cu siguranta echipele ce vor juca finala play-off-ului , de-acum finnd o lupta in 3 .

Scuzati-ma , dar cred ca toti ne putem incuraja echipa favorita ,nu ?? Hai HC

alpopa17.12.2007 01:24

Mea culpa cu SC si "desconsiderarea". De fapt vazusem rezultatele unor meciuri ale SCII si eram surprins de infrangerile categorice :)

Din ce am observat e cam primul an in care sezonul regulat are o gramada de meciuri, fata de altii in care se jucau 10-12 :D Deci e un pas inainte pentru hockeyul de la noi.

In ceea ce priveste HC, performantele lor sunt cu atat mai deosebit cu cat au de departe cea mai mica medie de varsta dintre "granzi". Daca la Steaua intalnim jucatori de 39 de ani in linia ofensiva, la HC cei mai batrani atacanti nu depasesc 28 de ani !

Stanici17.12.2007 05:42

Merem, orice ar fi!! INAINTEEEEEEE!!!!112 e un fel de nu ar fi care stie de toate dar nu le spune.

novac17.12.2007 10:47
.....EEEE!!!!112 e un fel de nu ar fi care stie de toate dar nu le spune.

Eu cred ca 112 este un 'virus' al topicului, o eroare a site-ului programata sa raspunda automat la postarile despre HC. Am si cateva argumente care-mi intetesc banuiala:

- este blocat topicul asta, nu cred ca a iesit in viata lui pe alte topice

- stie multe dar spune doar ce vrea el, folosind inteligent informatiile detinute

- nu intra in polemici cu altii, evitand elegant sa raspunda la provocari

- merge la toate meciurile (relatarile lui se bazeaza pe fapte concrete) dar nu-l vede nimeni

- nick-ul lui atipic aduce a numar de urgenta sau cifru de interfon.

 

Ne vedem la meci :)

LanDSharK17.12.2007 20:11

cat s-a terminat primu meci? si ... unde este patinoarul? am vrut si eu azi sa vin la meci dar nu`s din Bucuresti ( de fapt sunt student aici ) si la patinoar nu stiu sa ajung.daca ma ajutati poate o sa vin maine. pace :D

fane_casieru'17.12.2007 20:15

4-3 pentru Steaua....EVIDENT :)))

Tin sa mentionez am fost condusi cu 3-0 la un moment dat.

11217.12.2007 20:28

n-ati fost condusi niciodata cu 3-0 ...

a fost 0-1/1-1/1-2/2-2/2-3/3-3/4-3

 

Ati castigat meciul prin golul de aur ceea ce inseamna ca Steaua a castigat 2 puncte si HC 1 punct .

Meci destul de frumos ...pacat ca au raspuns cei de la HC la provocari si aucam luat prea multe minute de penalizare ( Bosak si harabin parca )

Lume putina ...dar o galerie ce s-a facut auzita in repr a 3-a

 

Da ....la Sc si Steaua media de varsta este pe la 29 de ani , iar la HC este de doar aprox 22 de ani .

 

 

02:43 0-1 99-Petres Tivadar(10-Bosak Patrik, 11-Szabó István) -1 HC

11:20 1-1 20-Basilides Tibor (-) EQ ST

12:13 1-2 99-Petres Tivadar(14-Kramny Tomas ) HC

22:32 2-2 72-Sadiy Sergei (16-Timaru Ioan ) +1 ST

31:27 2-3 4-Pipa Leos(44-Harabin Ladislau, 17-Antal Zsombor) EQ HC

44:15 3-3 44-Zabludovsky Denis (28-Vernikov Stanislav ) EQ ST

61:17 4-3 20-Basilides Tibor (-) +1 ST

Stanici17.12.2007 21:45

"Lume putina ...dar o galerie ce s-a facut auzita in repr a 3-a" - tu pe unde stai la meci?- asa, ca idee.

AdiM18.12.2007 15:39

daca e dragut sa ne spuna si cu ce o sa fie imbracat azi, huh? :)