FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Progym

fcsteaua.ro07.12.2007 22:07

Astazi, incepand cu orele 18:00, Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti intalneste formatia Progym din Gheorghieni, judetul Covasna.

 

Dupa cum va aduceti aminte, ultima oara cand cele doua echipe aveau meci programat, adversarii nostri au trimis adeverinte medicale in stilul scutirilor pe care le-am folosit cu totii cel putin o data pentru a ne motiva absentele de la liceu.

 

Pana si "motivul" era unul care ne-a adus zambetul pe buze: bronsita cronica.

 

Astfel, Steaua a ales sa faca un gest onorabil, permitand redisputarea unei singure partide, in timp ce a castigat-o pe cealalta la masa verde.

 

Meciul reprogramat are loc astazi, pe patinoarul Mihai Flamaropol din Bulevardul Basarabia 35 (intre Statia de metrou Muncii si intrarea in Stadionul National Lia Manoliu). Intrarea este libera.

 

Va asteptam!

fane_casieru'07.12.2007 22:15

Eu unul merg...astept si pe altii.

Daca noi nu-i sustinem cine sa o faca ?

Tupac Amaru08.12.2007 06:47

Parca ar fi un articol scris la comanda lui Soros: "Progym din Gheorghieni, judetul Covasna"...mai ramane sa scrieti tzinutul secuiesc, adica o zona care s-a aflat odata sub jurisdictia Romaniei, locul in care tot ce e strain de secuime se considera dusman, inferior, asimilabil...as mai scrie, dar nem tudom si nem ertem!

1on08.12.2007 09:30

Off topic: Ce înseamnã "nem ertem"?

Tupac Amaru08.12.2007 12:32
Off topic: Ce înseamnã "nem ertem"?

 

inseamna "nu intzeleg", daca o sa treci prin secuime sa te pregatesti sa fii refuzat in acest fel daca indraznesti sa intrebi ceva in romaneste

AdiM08.12.2007 12:41

merg si eu

11208.12.2007 13:13

Dincate stiu eu meciul e la 5 jum

fane_casieru'08.12.2007 13:14
Dincate stiu eu meciul e la 5 jum

 

si eu la fel stiam.

novac08.12.2007 13:19
si eu la fel stiam.

 

Hotarati-va si dati-ne si noua o ora ca mai rau m-ati bagat in ceata. Eu ajung da nu prea vreau sa atarn juma de ora degeaba.

Hok3y08.12.2007 13:52

si eu stiu lafel...e de la 5:30.Acum am venit de la patinoar..ca am avut antr :steag_steaua_ro:

Stanici08.12.2007 14:18

Vin si eu. Si John. Si Andrei.

INAINTEEEEEEEEEEEEE!

11208.12.2007 19:20

5-3 ...scorul e strans ...meciul nu a fost deloc asa .

novac08.12.2007 19:30
5-3 ...scorul e strans ...meciul nu a fost deloc asa .

 

Hai man nu fi zgarcit cu vorbele. Povesteste-ne in cateva fraze cum s-a jucat si cati oameni au fost acolo. Eu nu am ajuns ca am adormit...crap de ciuda.

 

 

LE. Multam fain 112 de info. Cred ca este cam tare sa fii pe gheata si sa se ia lumina.. s-au dat crose la greu:)

1on08.12.2007 21:32

Meciul chiar a fost de la 5.30. ªi eu nu știam.

Cu Miercurea Ciuc când se joacã?

11208.12.2007 22:09

Steaua - HC Csikszereda - 17 si 18 decembrie

Steaua a avut la discretie meciul . Dupa prima repr conducea cu 4-1 , Catrinoi primind un gol usor de tot de la Gergely parca .In repr a 2-a , singurul eveniment a fost intrarea urata de tot a lui Lupascu asupra lui Nagy(cred) , pentru care si-a luat 5 min. La sfarsitul meciului deja stelistii nu mai erau atenti si au mai primit gol

In a 2-a pauza s-a oprit curentu ...astfel ca patinoarul a ramas in bezna cateva secunde :D

Spectatori foarte putini ....

Stanici08.12.2007 23:14

Putini da' buni!!! Oricum, super tare maniera in care i-au incalecat baietii. ATITUDINE! Usor - usor, poate se face dreptate in hoheiul romanesc si de luni intr-o saptamana il umilim si pe kurvo ala.

11209.12.2007 01:10
si de luni intr-o saptamana il umilim si pe kurvo ala.

 

nu prea cred.

oricum daca ne bateti , suntem chit . la ciuc scorul a fost de 6-1 si 4-3 pentru HC

Eu ma multumesc cu o victorie a baietilor la Bucuresti